Kawa po francusku? Tylko z paryskich kawiarenek!

Kawa po francusku? Tylko z paryskich kawiarenek!

Paryż, stolica Francji, słynie z zabytkowych budowli, sztuki, mody i oczywiście… kawy. To właśnie w tym romantycznym mieście można znaleźć malownicze kawiarenki, które stanowią integralną część kultury i stylu życia tutejszych mieszkańców.

Francuzi lubują się w kawie. Piją ją nawet kilka razy dziennie, nie zawsze w małych filiżankach, a często w dużych kubkach, w których można zanurzyć chrupkiego croissanta… Barista, który przygotowuje napój, musi być prawdziwym ekspertem w swoim fachu. Paryżanie tradycyjnie piją espresso, serwowane w małych filiżankach. Sięgają również po café au lait (kawę z mlekiem), café crème (kawę z dużą ilością mleka) lub znane wszystkim cappuccino.

Picie kawy na paryskich ulicach to też degustowanie doskonałych wypieków, takich jak croissanty, pain au chocolat (bułeczki z czekoladą) czy tartes (kruche tarty). Te pyszne słodkości idealnie komponują się z filiżanką aromatycznej kawy, fundując niezapomniane doznania smakowe. 

Śniadanie po francusku. Składa się najczęściej z croissanta, świeżej bagietki z masłem i domowym dżemem oraz kawą z mlekiem.

Klimatyczne kawiarenki

Paryskie kawiarnie są znane na całym świecie. Wizyta w wielu z nich to swoista podróż w czasie. Można poczuć atmosferę minionych epok, w których artyści, pisarze i intelektualiści spotykali się, aby dyskutować i delektować się ulubioną kawą. Na przykład słynna Café de Flore, położona w samym sercu dzielnicy Saint-Germain-des-Prés… Niegdyś bywali w niej: powieściopisarz Jean-Paul Sartre czy pisarka Simone de Beauvoir. 

Śladami Emily w Paryżu 

W słynnej kawiarni Café de Flore kręcono sceny popularnego już serialu “Emily in Paris” z Lili Collins w roli głównej. Charakterystyczny wystrój tego miejsca przyciąga nie tylko celebrytów i mieszkańców, ale nawet turystów z całego świata. Kawiarnia zachowała oryginalne dekoracje z lat 20. XX wieku, w tym eleganckie marmurowe stoły i drewniane krzesła. Café de Flore oferuje w swoim menu doskonałe kawy podawane w białych filiżankach, herbaty i napoje. Nie brakuje tu wyśmienitych zestawów śniadaniowych na dobry początek dnia. 

Kolejna „dzielnica kawowa” we Francji. Plac du Tertre ze stolikami kawiarni w dzielnicy Montmartre w Paryżu.

Les Deux Magots

Les Deux Magots jest jednym z najbardziej znanych i kultowych miejsc na lewym brzegu Sekwany, w dzielnicy Saint-Germain-des-Prés. Drewniane meble i wygodne fotele dodają kawiarni elegancji i klimatu. Ściany przyozdabiają stare fotografie. Goście przychodzą tutaj, aby delektować się nie tylko kawą czy herbatą, ale też francuskimi przysmakami, m.in. deserami, tartą i croissantami. 

Café de la Paix

Café de la Paix znajduje się na rogu Avenue de l’Opéra i Place de l’Opéra. Prestiżowa, bogato zdobiona sala, której wnętrze wypełniają wysokie sufity, kryształowe żyrandole i marmurowe podłogi stanowi symbol luksusu. Kawiarnia słynie z wysokiej jakości proponowanych potraw i napojów. Wyróżnia ją wyjątkowy taras widokowy, z którego można podziwiać paryski krajobraz, delektując się jednocześnie aromatyczną kawą.