Babskie podróże solo. Tanie podróżowanie – noclegi i bilety lotnicze

Babskie podróże solo. Tanie podróżowanie – noclegi i bilety lotnicze

Tanie podróżowanie jest sztuką dobrego przygotowania i wiąże się z trafnymi wyborami. Jeżeli Twój budżet jest mocno ograniczony, nie rezygnuj z przygody, która czeka za rogiem! Zamiast tego, zapoznaj się z moimi wskazówkami i odkryj, w jaki sposób tanio podróżować po świecie. Podpowiem Ci, co zrobić, aby zaoszczędzić na zakwaterowaniu i biletach. Pamiętaj, że ograniczenia są tylko w naszych głowach!  

Jeżeli chcesz zaoszczędzić na hotelu, a przy okazji lubisz zawierać interesujące znajomości, poszukaj noclegu poprzez couchsurfing. Na tym serwisie internetowym, cieszącym się sporą popularnością, również wśród kobiet, znajdziesz mnóstwo ludzi z całego świata, którzy oferują darmowe zakwaterowanie. Zanim zdecydujesz się na konkretną osobę, dokładnie sprawdź jej profil oraz opinie (ważne, aby miała ich kilka). Z drugiej strony, stwórz taki profil, który będzie zachęcał użytkowników portalu do przyjęcia Cię w swoje progi. Nie zapomnij dodać zdjęcia i interesującego opisu. Za założenie konta na couchsurfingu pobierana jest opłata w wysokości 4,55 zł za miesiąc bądź 54,60 zł za rok. Kwoty wydają się wręcz symboliczne w porównaniu do tego, ile faktycznie można zaoszczędzić.

Noc pod namiotem

Jeżeli kochasz obcowanie z naturą, równie ekscytującym pomysłem może być spędzenie nocy pod namiotem – całkowicie za darmo! Przed pierwszym w życiu spaniem „na dziko” warto zapoznać się z poradnikiem na blogu wobblyride. Dowiesz się z niego m.in. gdzie legalnie rozbić namiot w Europie. Rajem pod tym względem jest chociażby Szwecja. Dobrze zainwestować w taki namiot, który zmieści się do bagażu podręcznego i będzie ważyć niewiele. Pieniądze wydane na namiot powinny „zwrócić się” już po drugim bądź trzecim wyjedźcie (oczywiście zależy to od różnych czynników, np. ceny za hotel w danym kraju).  Pamiętaj, że do samolotu nie można zabrać ani śledzi ani szpilek. Zaufaj mi! Noc spędzoną pod namiotem zapamiętasz do końca życia! Na początek jednak warto to doświadczenie dzielić z kimś jeszcze, chociażby dla większego bezpieczeństwa.

Pokój koedukacyjny

Jeżeli na wyjeździe masz w planach dużo zwiedzać oraz spędzać czas aktywnie, zastanów się nad przenocowaniem w pokoju koedukacyjnym. Warto też zdać sobie sprawę, że będzie to w tym przypadku tylko miejsce do spania. Potraktuj to jako nowe doświadczenie. Hotele, które oferują pokoje koedukacyjne są często wyposażone we wspólną dla wszystkich kuchnię, więc posiłki możesz gotować sama zamiast jeść na mieście, a to kolejna oszczędność. Poza tym, to doskonała sposobność, aby zawrzeć nowe znajomości.

Hotel dopasowany do twoich potrzeb

Jeżeli powyższe opcje nie są dla Ciebie, postaraj się znaleźć hotel, który będzie mieścił się w Twoim budżecie. Najlepsze oferty często można znaleźć na booking.com. Wyszukaj najtańsze zakwaterowanie. W tym celu użyj: „Sortuj według: Cena (od najniższej)”. Gdy wyświetli Ci się lista hoteli, wybierz ten, który jest minimalnie droższy od najtańszego – to najbardziej optymalne rozwiązanie. Zanim jednak zrobisz rezerwację, poczytaj opinie i sprawdź lokalizację, a także zorientuj się czy recepcja działa 24 godziny na dobę. Wybierz tzw. złoty środek.

Bilety lotnicze w przystępnych cenach

Kupując bilet lotniczy postaw na miesiące poza sezonem. Terminy od połowy czerwca do połowy września to tzw. wysoki sezon. Unikaj ich. Musisz również wiedzieć, że ceny rosną wtedy, kiedy wypadają ferie zimowe, majówka, święta Bożego Narodzenia czy Sylwester. Najbardziej opłaca się wyjechać w marcu, maju (po majówce) oraz listopadzie. Ceny hoteli, usług oraz punktów gastronomicznych są wtedy znacznie niższe. Kolejnym plusem jest również brak tłoczących się turystów. Bilety lotnicze optymalnie warto rezerwować 2-3 tygodnie przed wylotem (jednakże im wcześniej tym lepiej), a wakacje Last Minute około tygodnia wcześniej. W 2023 roku do najtańszych kierunków należą: Egipt, czyli państwo faraonów poprzeplatane współczesną kulturą; Grecja i jej 380 plaż nagrodzonych Błękitną Flagą (to wyróżnienie nadawane plażom, które spełniają najwyższe światowe standardy, dotyczące m. in. czystości wody); Turcja z majestatycznymi górami i wygasłymi wulkanami; Bułgaria oferująca szeroki wybór hoteli all inclusive oraz Tunezja kusząca pyszną kuchnią i antycznymi zabytkami. Interesującym kierunkiem, nie tylko w zimie, może być najbardziej wysunięta na południe Europy Malta, która słynie z około 300 dni słonecznych w roku.

Poszukuj incognito!

Warto wiedzieć, że gdy często sprawdzasz ten sam lot, system na stronie przewoźnika automatycznie będzie podwyższał cenę. Zdecyduj się więc na szukanie biletów lotniczych w wyszukiwarce, w trybie incognito. Nie wyszukuj lotów w weekend, który dla większości jest jedynym czasem wolnym do tego typu czynności. To też wiążę się z windowaniem cen do góry. Zamiast tego sprawdzaj połączenia w środku tygodnia np. w środę. Zastanów się również czy aby na pewno potrzebujesz dodatkowego bagażu bądź powiadomień SMS. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od wyjazdu. Najważniejsze to dobrać odpowiedni termin i miejsce do Twoich priorytetów. Obecnie im wcześniej zaplanujesz taki wyjazd, czyli kupisz bilety lotnicze oraz zarezerwujesz nocleg (najlepiej z możliwością zmiany terminu w razie innych planów), tym lepiej dla Twoich finansów. Tak zwane oferty Last Minute odchodzą do lamusa.

Zaufaj mi! Jeżeli zastosujesz się do powyższych rad, Twój portfel na pewno odetchnie z ulgą. Jeśli jesteś zainteresowana kolejnymi poradami i chcesz pogłębić sztukę taniego podróżowania, zapraszam Cię do przeczytania następnego artykułu.

Widzimy się w podróży!