Silent travel 2024. Nowy trend dla zdrowia i dobrostanu

Silent travel 2024.  Nowy trend dla zdrowia i dobrostanu

Pobyt w spokojnym i malowniczym miejscu, z dala od miejskiego tłoku? Czemu nie! Można przecież spacerować po lesie, medytować a w dodatku skorzystać z aromatycznej kąpieli, takiej z widokiem na zachwycającą przyrodę. Czy to nie brzmi, jak idealny pomysł na urlop? Więcej o silent travel, nowym trendzie turystycznym, przeczytacie poniżej!

Wyobraź sobie przestrzeń, gdzie cisza i spokój otulają Cię niczym ciepły koc. Gdzie codzienne troski i pośpiech ustępują miejsca relaksowi i harmonii z naturą. To właśnie silent travel, tzw. cicha podróż, która podbija serca wczasowiczów, którzy chcą uciec od zgiełku miasta i odnaleźć wewnętrzny spokój. Dlaczego warto spróbować tej formy wypoczynku i czym się właściwie charakteryzuje? Podpowiadam!

Silent travel. Inny wymiar odpoczynku

Silent travel to koncepcja podróżowania, która kładzie nacisk na ciszę, spokój i bliskość natury. W odróżnieniu od tradycyjnych wakacji pełnych atrakcji i hałasu, cicha podróż oferuje pobyt w malowniczych, ustronnych miejscach, gdzie można zanurzyć się w naturalnym pięknie otaczającej przyrody. Spędzając w ten sposób czas, masz szansę na głęboką regenerację ciała i umysłu, co jest niezwykle cenne w dzisiejszym, zdominowanym przez stres świecie. Dodatkowo, kontakt z naturą ma udowodnione działanie terapeutyczne, obniża ciśnienie krwi i poprawia samopoczucie.

Źródło: Instagram/@errincasa

Ucieczka od tłumu

Jednym z głównych założeń silent travel jest unikanie zatłoczonych miejsc. Zapomnij o hotelach pełnych turystów i hałaśliwych kurortach. Zamiast tego, wybierz urokliwe chatki w lesie, domki na wzgórzach z widokiem na jezioro czy kameralne pensjonaty położone z dala od zgiełku. Takie miejsca zapewniają nie tylko intymność i spokój, ale także bliskość z naturą, co sprzyja relaksowi i medytacji.

Źródło: Instagram/@nordlandcabin

Leśne kąpiele

Jeżeli już zdecydujesz się na silent travel, koniecznie weź pod uwagę leśne kąpiele. ​​Choć nazwa może sugerować kąpiele w wodzie, w rzeczywistości chodzi o wycieczki do lasu. Podczas takiej kąpieli nie ma potrzeby wykonywania żadnych specjalnych czynności – wystarczy spacerować, oddychać głęboko i cieszyć się otaczającą zielenią i śpiewem ptaków. Kluczem jest tutaj uważność i pełne skupienie na „tu i teraz”. A skoro mowa o kąpielach, to czemu by nie zażyć relaksującej kąpieli w naparze ziołowym z widokiem na łąki czy lasy? Sami zdecydujcie, co Wam bardziej odpowiada.

Źródło: Instagram/@nordlandcabin