Paryż jesienią – top 5 miejsc, które warto odwiedzić!

Paryż jesienią – top 5 miejsc, które warto odwiedzić!

Jesień w Paryżu mieni się zachwycającą paletą barw. Ogród Luksemburski czy Park Montsouris otulają ciepłe odcienie złota, pomarańczy i czerwieni. Nie ma chyba lepszego czasu, aby odwiedzić to miasto, uznawane za stolicę mody i mekkę zakochanych. Mniej turystów oznacza krótsze kolejki no i większą swobodę w zwiedzaniu. Przeczytajcie artykuł do końca i poznajcie 5 miejsc, które koniecznie trzeba tu zobaczyć!

Paryż jesienią jest niezwykle uroczy i malowniczy. To czas, kiedy miasto ubiera się w złote kolory i staje się jeszcze bardziej romantyczne. Oto kilka miejsc, które warto zobaczyć akurat o tej porze roku.

Romantyczna Sekwana

Paryż jest uznawany za jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Jesień tylko wzmacnia ten urok. Spacer wzdłuż brzegu Sekwany podczas zachodu słońca to niezapomniane przeżycie. Możesz też wybrać się w rejs po rzece i podziwiać piękno architektury z wygodnego statku. Gdy zgłodniejesz, koniecznie zarezerwuj stolik w jednej z nadbrzeżnych restauracji, by cieszyć się widokiem wieży Eiffla majaczącym w tle. To właśnie jesienią Paryżanie przyozdabiają najsłynniejszą wieżę na świecie pokazami świetlnymi.

Le Marais

Dzielnica Marais, znana również jako SoMa (South Marais), jest usiana modnymi butikami, galeriami i barami dla gejów. Jesienią prezentuje się w pełnej okazałości, dzięki kolorowym liściom drzew, które okalają jej urocze uliczki. O tej porze roi się tutaj od artystów przesiadujących w małych kawiarenkach, którzy wystawiają swoje prace w miejscowych galeriach sztuki. To przestrzeń wprost stworzona do spotkań z lokalnymi twórcami.  

Widoki z Wieży Eiffla

Widoki z Wieży Eiffla są niesamowite o każdej porze roku, ale jesienią dosłownie zapierają dech w piersi. Na drugim poziomie znajdują się lunetki, przybliżające kultowe, francuskie obiekty, takie jak: Katedrę Notre-Dame czy Łuk Triumfalny. Nie sposób ponownie nie wspomnieć o Sekwanie i widoku na jej liczne mosty oraz romantyczne promy. Jeśli planujesz odwiedzić Wieżę Eiffla jesienią, zarezerwuj bilety online z wyprzedzeniem.

Luwr. Jedno z największych muzeów na świecie. Jest też najczęściej odwiedzaną placówką tego typu na świecie

Luwr

Jednym z absolutnych klejnotów kulturalnej korony Paryża jest Luwr, zaliczany do największych muzeów sztuki na świecie. Co roku przyciąga miliony turystów. Jesienią jest ich akurat najmniej, co oznacza, że będziesz mieć więcej czasu na spokojną kontemplację oglądanych dzieł z różnych epok. Wśród nich znajdziesz rzeźby, obrazy, starożytne artefakty, biżuterię i wiele innych unikalnych eksponatów, m.in. „Mona Lisę” Leonarda da Vinci.

Miasto światła i smaku

Jesienne chłody to doskonały pretekst do spróbowania pysznej, gęstej, gorącej czekolady. Paryskie kawiarnie serwują niezrównane wersje tego przysmaku. A co powiesz na sezonowe specjały w menu każdej restauracji, kuszące aromatycznymi wariacjami z dyni, grzybów i kasztanów? Gdyby dodać do tego jeszcze degustację lokalnych win, otrzymujemy przepis doskonały na weekend. Taki dwudniowy city break warto zaplanować w listopadzie. Wtedy w Paryżu odbywa się festiwal świateł, podczas którego różne dzielnice miasta ożywają, dzięki instalacjom artystycznym i świetlnym.

Restauracja Paris Beaubourg