Ojciec i syn reprezentują Podkarpacie w turystycznych mistrzostwach Polski

Ojciec i syn reprezentują Podkarpacie w turystycznych mistrzostwach Polski

Polska Organizacja Turystyczna spośród nadesłanych zgłoszeń wytypowała szesnastu najbardziej pomysłowych i oryginalnych Youtuberów, którzy będą reprezentować jedno z przypisanych im województw. Finalistami Podkarpacia zostali Bogdan i Patryk Szydłowscy. Ojciec z synem prowadzą bloga „2rowery”, na którym dzielą się swoimi kolarskimi przygodami. Do tej pory przejechali wspólnie, m.in. szlakiem Velo Baltica, Velo Dunajec, Odra-Nysa czy Green Velo.

Zakończył się pierwszy etap konkursu VII Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów. Kapituła powołana przez Polską Organizację Turystyczną wyłoniła 16 kreatywnych Youtuberów. W maju br. każdy z nich przygotuje materiały wideo oraz publikacje w mediach społecznościowych, które ukażą atrakcje wybranych zakątków kraju. Wszystkie treści złożą się na relację z podróży po danym regionie Polski.

-Cieszę się niezmiernie, że VII Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów spotkały się z tak dużym zainteresowaniem pasjonatów podróżowania. Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłoniliśmy szesnaście kanałów podróżniczych, których twórcy przedstawili najciekawsze pomysły na zaprezentowanie naszego pięknego kraju w mediach społecznościowych. Każdemu z nich zostanie przydzielone województwo, na temat którego przygotują i opublikują materiał pokazujący specyfikę i najlepsze atrakcje danego obszaru. Większość z nas lubi podróżować i poznawać nowe piękne miejsca. Dzięki inicjatywie blogerów możemy przekonać się, że wcale nie musimy w tym celu wybierać się daleko poza granice Polski, bo wiele niezwykłych miejsc mamy u siebie, a możliwości ich poznawania są nieograniczone – podkreśla Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Fot. Instagram/@2rowery

Rowerami przez świat

Podczas VII Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów Podkarpacie będą reprezentować Bogdan i Patryk Szydłowscy. Ojciec z synem prowadzą blog „2rowery”, na którym dzielą się zdjęciami i filmami ze swoich podróży. Pokazują miejsca warte odwiedzenia w myśl zasady: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Dzięki ich relacjom, można poznać nieodkryte dotąd zakątki i ciekawe historie, które się z nimi wiążą. Ich blog to swego rodzaju przewodnik, który rzuca światło na nowe kierunki krajoznawczych eskapad.

„Dalej jeszcze nie możemy w to uwierzyć, że zostaliśmy wybrani. Będziemy reprezentować województwo podkarpackie, dlatego już dziś ruszamy na małą przygodę w ten piękny region” – czytamy na blogu „2rowery”.

Lista 16 finalistów VII Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE – Amazing Poland Trip

WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE – Drzemesio Travel Blog

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE – MyNaSzlaku

 WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE – Ahoj Przygodo

 WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE – Niezwykłe Miejsca w Polsce

 WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE – Pora na Wycieczkę

 WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE – TraveLOVEWOJEWÓDZTWO OPOLSKIE – Slow Travel Polska

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE –  2rowery

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE – Paweł Hulajnoga

 WOJEWÓDZTWO POMORSKIE – Nauka w plecaku

 WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE – Aktywni w podróży

 WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE – Kamil Mąkosza

 WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE – Szalone Walizki

 WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE – A chodźże na pole!

 WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE – EndlessTravel

Informacje dotyczące konkursu oraz relacje z podróży poszczególnych uczestników dostępne będą na stronie: https://mistrzostwablogerow.polska.travel/

Źródło: Polska Organizacja Turystyczna