3 rytuały, które poprawią kondycję Twojej cery. Wypróbuj je już dziś!

3 rytuały, które poprawią kondycję Twojej cery. Wypróbuj je już dziś!

Promienna i witalna skóra to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Niestety, z wielu przyczyn, m.in. niezdrowego trybu życia, stresu, niewłaściwej diety czy zanieczyszczeń powietrza, ciężko utrzymać ją w dobrej kondycji. Codzienne rytuały pielęgnacyjne pomogą zachować jej młodzieńczy blask na dłużej. Zobacz, jakie to proste!

Po pierwsze, dogłębne oczyszczanie, dzięki któremu pozbędziemy się zanieczyszczeń, nadmiaru sebum oraz resztek makijażu, które nagromadziły się na powierzchni naszej skóry. Do mycia twarzy warto użyć produktów dostosowanych do typu naszej cery. Może to być pianka, żel lub łagodne mleczko, zależy, co komu najbardziej odpowiada. Oczyszczanie należy wykonać dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Nawilżenie skóry

Następnym ważnym etapem w pielęgnacji skóry jest jej odpowiednie nawilżenie. Dzięki niemu dostarczamy cerze niezbędnych składników odżywczych. Dla osób o cerze tłustej, zaleca się kosmetyki matujące lub żele nawilżające, które nie obciążą skóry i nie zatykają porów.

Dieta i styl życia

Dieta i styl życia również mają wpływ na wygląd naszej skóry. Warto unikać fast foodów, tłustych potraw, słodyczy i alkoholu, ponieważ negatywnie wpływają na kondycję skóry. Z kolei, odpowiednia ilość snu, regularna aktywność fizyczna oraz dbanie o zdrowie psychiczne znacząco poprawią jej stan.