Jelly Lips, czyli jak w 3 sekundy powiększyć usta?

Jelly Lips, czyli jak w 3 sekundy powiększyć usta?

Najnowszy trend w makijażu ust? Jelly Lips, oczywiście! Trik nadaje wargom soczysty, mokry wygląd i co najważniejsze – optycznie je powiększa. Jesteś gotowa na efekt kolorowej galaretki na ustach?

Trend inspirowany koreańskim makijażem, słynącym z nieskazitelnej cery, stał się hitem tego lata. Na czerwonym dywanie śmiało prezentują go supermodelka Bella Hadid czy aktorka Zenday. Zabarwione, pokryte błyszczykiem bądź olejkiem usta, w słońcu nabierają wyjątkowego charakteru.

Usta pełne blasku

Podstawą tego makijażu jest połysk. Wargi powinny wyglądać na zdrowe, nawilżone, a do tego delikatnie wilgotne. Pamiętaj jednak, aby uzyskać efekt lśniących ust, kluczem jest odpowiednia pielęgnacja. Upewnij się najpierw, czy są gładkie. Wykorzystaj peeling, aby pozbyć się martwego naskórka, a następnie nałóż odrobinę balsamu, który je odpowiednio odżywi.

Feeria barw

Jaki zatem kolor nałożyć na usta? Możesz wybrać przezroczysty lub lekko zabarwiony produkt w odcieniach różu lub brzoskwini. Jeżeli sięgasz po kredkę do ust, to wybierz koniecznie tę w odcieniu szminki lub błyszczyka. Zdefiniuj kontury swoich warg, podkreślając ich naturalny kształt. Możesz również lekko je obrysować, aby je optycznie powiększyć. Na rynku dostępne są różne pomadki, które zapewnią połysk i efekt galaretki na ustach. Hitem stała się pomadka od Yves Saint Laurent. Aby uzyskać efekt soczystych i mokrych ust, użyj błyszczyka z połyskiem lub dodaj do niego brokatu w kontrastującym bądź tym samym kolorze. 

Dostosuj trend do swojego stylu!

Delikatnie wklep produkt w środek ust, aby uzyskać efekt trójwymiarowości. Możesz również dodać odrobinę błyszczyka na łuki Kupidyna, aby podkreślić ich kształt. Jesteś zwolenniczką czerwonych warg? Użyj klasycznej szminki, a całość wypełnij błyszczykiem. Pamiętaj, że trend Jelly Lips może być dostosowany do Twojego indywidualnego stylu. Możesz eksperymentować z różnymi odcieniami i warstwami, aby osiągnąć pożądany efekt. 

Jelly Lips, dla kogo?

„Galaretkowe” usta wyróżniają się przede wszystkim precyzją wykonania. Skupiają się na wysokim połysku i efekcie pulchnych warg, aż po same krawędzie. Ten trend jest idealny dla osób poszukujących naturalnego efektu, który uzupełni minimalny makijaż z użyciem kremu BB i odrobiny różu do policzków. Daje również prosty sposób na optyczne powiększenie ust i sprawia, że wyglądają one na pełniejsze.