Tych błędów nie popełniaj w makijażu po czterdziestce!

Tych błędów nie popełniaj w makijażu po czterdziestce!

Wiele kobiet po czterdziestce zastanawia się, jak zatrzymać świeży i promienny wygląd na dłużej. Odpowiedź na to pytanie nie zawsze leży w zabiegach medycyny estetycznej. Istotną rolę odgrywa sztuka prawidłowego makijażu, który może podkreślić naturalne piękno i ukryć drobne niedoskonałości. Poniżej przeczytacie, jakich błędów warto wystrzegać się podczas wykonywania odmładzającego makeupu.

Kobiety często chcą ukryć oznaki upływającego czasu na twarzy pod mocnym makijażem. Niepotrzebnie. Coraz więcej urodowych ekspertów zaleca delikatny, promienny makeup, który podkreśli naturalne piękno i dostosuje się do specyficznych potrzeb dojrzałej skóry. Mocny makijaż, zwłaszcza w okolicach oczu, może zwracać uwagę na drobne zmarszczki. Jasny, dla odmiany, pomaga stworzyć efekt rozświetlonej, wręcz młodzieńczo wyglądającej cery.

Niewłaściwy kontur ust

Wraz z wiekiem skóra traci elastyczność, szczególnie wokół ust. Wtedy konturowanie warg zdaje się być nieco trudniejsze i w efekcie – mało precyzyjne. Aby makijaż ust wciąż zachwycał, warto sięgać po kredki o miękkiej konsystencji oraz unikać zbyt ciemnych konturówek, które niekiedy sprawiają, że usta wyglądają sztucznie. Można na przykład zainspirować się uniwersalnym już trendem konturowania wprowadzonym przez Hailey Bieber, amerykańską modelkę i celebrytkę.  Efekt pełnych, odżywionych i lśniących ust – gwarantowany.

Ciemny odcień szminki

Intensywny kolor pomadki uwydatnia zmarszczki i bruzdy wokół ust. Dodatkowo, wizualnie dodaje lat, które akurat chcemy zatrzymać w miejscu. Jasne, świeże kolory szminki ożywią twarz. Najlepiej wybrać barwy zbliżone do naturalnego koloru naszych ust – róże, delikatne czerwienie i odcienie nude będą w sam raz!

Źle dobrany podkład

Dojrzała cera wymaga specjalnej troski. Zmiany hormonalne, utrata elastyczności i pojawianie się drobnych zmarszczek to tylko kilka aspektów, z którymi kobiety po czterdziestce muszą się zmierzyć. Niewłaściwy podkład aplikowany na twarz, jeszcze bardziej je wyolbrzymia. Dlatego należy wystrzegać się produktów o gęstej i ciężkiej formule, które mogą osadzać się w zmarszczkach. Zamiast tego, warto postawić na lekkie fluidy zapewniające naturalny efekt. Wybór zbyt ciemnego lub zbyt jasnego odcienia podkładu może okazać się urodową katastrofą. Przetestujcie różne odcienie na linii żuchwy, aby znaleźć ten idealny, który zleje się z kolorem Waszej skóry. Pamiętając przy tym, że ta po 40. roku życia potrzebuje odpowiedniego nawilżenia i odżywienia. Wybierając podkład o właściwościach nawilżających, utrzymacie jej elastyczność i zminimalizujecie widoczność zmarszczek.