Rozalka potrzebuje pomocy! W niedzielę koncert charytatywny w klubie Pod Palmą

Rozalka potrzebuje pomocy! W niedzielę koncert charytatywny w klubie Pod Palmą

Rozalka Białek z Rzeszowa ma trzy latka. Jej serduszko jest poważnie chore. Już zwykła gorączka może doprowadzić u dziewczynki do arytmii serca, migotania komór, a nawet zatrzymania krążenia. Według lekarzy, każdą infekcję powinna leczyć w szpitalu… Aby ułatwić dziecku codzienne funkcjonowanie potrzeba pieniędzy na leki i specjalistyczny sprzęt. Jak pomóc? Można przekazać 1,5 proc. podatku w rozliczeniu rocznym PIT. Można też przyjść na wyjątkowy koncert charytatywny, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 17 marca w rzeszowskim klubie „Pod Palmą”. Dla Rozalki zagrają cztery zespoły: Liver, Cops, W.S.K oraz Ziembul. Start o godz. 16. 

3-letnia Rozalka ma blok przedsionkowo-komorowy pierwszego stopnia, a także cierpi na rzadką chorobę genetyczną serca – Zespół Brugadów (Brugada Syndrom), która powoduje, że już zwykła gorączka może doprowadzić do arytmii, migotania komór i nagłego zatrzymania krążenia. Według zaleceń lekarzy, każdą infekcję dziecko powinno leczyć w szpitalu… Na co dzień, kiedy dziewczynka dobrze się czuję, zarówno w domu, jak i przedszkolu, rodzice i opiekunowie mierzą jej temperaturę oraz saturację, a w nocy małe serduszko monitoruje specjalistyczny pulsoksymetr. Co kilka dni Rozalka ma wykonywany zapis EKG, a na każdy, nawet najkrótszy wyjazd musi zabierać ze sobą defibrylator AED.

Jeśli Zespół Brugadów zostanie wykryty u osoby dorosłej, można wszczepić jej tzw. ICD kardiowerter, który powinien chronić przed nagłą śmiercią. Wtedy wymienia się go, co 5-6 lat. U dzieci jest inaczej – szybko rosną, a metoda zabiegu sama w sobie jest inwazyjna, dlatego lekarze jak najdłużej odwlekają taką ewentualność.

Dobro wraca, koncertowo!

Ze względu na to, że choroba jest bardzo rzadka, lek który może pomóc serduszku Rozalki nie jest refundowany, ani dostępny w Polsce. Trzeba więc wsparcia, które umożliwi dziewczynce normalne funkcjonowanie. Pomóc można na wiele sposobów. Jednym z nich jest udział w koncercie charytatywnym, który odbędzie się w niedzielę, 17 marca w rzeszowskim klubie „Pod Palmą” przy ul. Cichej 4a. Dla Rozalki zagrają cztery zespoły: Liver, Cops, W.S.K oraz Ziembul. Start o godz. 16. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na leczenie dziecka. W trakcie przerw od muzyki, organizatorzy zaplanowali też prelekcje na temat Zespołu Brugadów, o którym wciąż zbyt mało się mówi i niewiele wie… Będzie też czas na przydatne informacje o defibrylatorach AED. Na pytania: do czego służą i jak je użytkować odpowiedzą eksperci z Passio Poland.

Koncert charytatywny dla 3-letniej Rozalki wspiera Fundacja Serce Dziecka, której dziewczynka jest podopieczną oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Rzeszów Komendy Miejskiej Policji wraz z Zarządem Terenowym NSZZ przy Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie. Rozalka jest córeczką funkcjonariusza Podkarpackiej Policji.

Fot. Materiały prasowe

***

Aby pomóc w zebraniu pieniędzy na dalsze leczenie Rozalii, można również dokonać wpłaty na konto Fundacji Serce Dziecka. Koniecznie z dopiskiem:  ZC 7203 Rozalia Białek

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW
Nr konta na wpłaty w USD PL 81 1160 2202 0000 0004 9113 6148 SWIFT BIGBPLPW

Można też przekazać 1,5 proc. podatku w rozliczeniu rocznym PIT, w którym należy podać:
KRS 0000266644 a w polu informacji dodatkowych:
 ZC 7203 Rozalia Białek.