Z nami odświeżysz swoje mieszkanie bez remontu!

Z nami odświeżysz swoje mieszkanie bez remontu!

Aranżacja pomieszczenia może być ekscytującym przedsięwzięciem, ale nie zawsze musi wiązać się z pełnym remontem. Sprawdź, jak odświeżyć swoje mieszkanie przy pomocy przemyślanych dodatków!

Istnieje wiele sposobów na odświeżenie pomieszczenia, bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych i kosztownych prac remontowych. Ułożenie mebli w inną konfigurację może odmienić przestrzeń i nadać jej zupełnie nowego charakteru. Spróbuj różnych układów i zobacz, jak zmieniają się proporcje i funkcjonalność Twojego wnętrza. 

Dekoracje, które zmieniają aurę

Zamiast gromadzić wiele drobnych dekoracji w naszym mieszkaniu, skupmy się na kilku wyjątkowych elementach, które nadają osobliwego charakteru. Mogą to być na przykład poduszki, obrazy, lustra, dywany, wazony, świeże kwiaty, świece czy nowe zasłony. Latem koniecznie zainwestuj w rośliny doniczkowe! Te wprowadzą do wnętrza świeżość i przyjemny klimat. Pamiętaj, że kluczem do udanej zmiany wystroju każdego wnętrza jest dbałość o spójność stylu i kolorów.

Minimalizm na wagę złota

Mniej znaczy więcej. Dlatego dekorując swoje mieszkanie sięgaj po neutralne kolory. Świetnie sprawdzą się beże, szarości czy inne pastelowe barwy, które powiększą optycznie Twoją przestrzeń. Taką kolorystykę możesz zastosować m.in. na ścianach i meblach. 

Wszystko na swoim miejscu

Wyeliminuj zbędne przedmioty z Twojej przestrzeni! Staraj się przechowywać  rzeczy w ukrytych schowkach, korzystając z rozwiązań, takich jak: półki z zamkniętymi szafkami czy wbudowane szafy. 

– Wnętrze powinno być proste, zarówno w kolorze, jak i formie. Taki bezpieczny schemat łatwiej ozdobić różnymi detalami w dowolny sposób, dostosowany do pory roku, nastroju czy innych okoliczności – mówi Agnieszka Pudlik, projektantka mebli i wnętrz BB Home Design.

Świetlana atmosfera

Rozsuń zasłony, wpuść światło do domu i pozwól promieniom słońca przeniknąć do Twojego mieszkania. Zastosuj również lustra, które optycznie powiększą przestrzeń wokół Ciebie! Postaw na świece – zapachowe lub ozdobne, które stworzą nastrojowy klimat i ocieplą wnętrze. Możesz również zmienić sztuczne oświetlenie. Zdecyduj się na nowe lampy czy żyrandole i dopasuj je do wybranego przez Ciebie stylu wnętrzarskiego. Świetnie sprawdzą się kinkiety. Dobrym pomysłem może być też punktowe oświetlenie, podkreślające konkretne elementy w pomieszczeniu.