Modowe błędy mężczyzn. Top 5

Modowe błędy mężczyzn. Top 5

Wielu mężczyzn nadal popełnia modowe gafy, które źle wpływają na ich prezencję i postrzeganie przez innych. Przez to rykoszetem „dostaje” nawet pewność siebie. Sprawdź, jakich błędów powinieneś unikać!

„Niektórzy twierdzą, że nie należy oceniać po wyglądzie. Może i mają rację, ale to nie zmienia faktu, że każdego kogo spotykasz na swojej drodze, oceniasz właśnie na podstawie tego, jak ta osoba wygląda. Zazwyczaj zajmuje Ci to nie dłużej niż 30 sekund. Tak po prostu działa umysł” – pisze Brian Tracy w książce „Nawyki warte miliony”. Światowej sławy mówca i trener sprzedaży, wie o czym pisze, przekonując, że niewiarygodny wpływ na to, jak szybko będziesz się piąć po szczeblach kariery, jest związany m.in. z wyglądem i wizerunkiem. Według eksperta, musisz mieć nawyk ubierania się jak ktoś, kto zamierza coś osiągnąć w życiu. Jakich błędów unikać, aby skompletować garderobę godną zwycięzcy? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

Źle dobrany rozmiar

Zbyt luźne lub obcisłe ubrania mogą niekorzystnie prezentować sylwetkę. Znajdź złoty środek – Twój strój powinien dobrze przylegać do ciała, ale jednocześnie zapewniać swobodę ruchów. Wtedy zyskasz pożądany komfort noszenia.

Brudne buty

Najgorsza wpadka! Brudne lub zniszczone obuwie może zaszufladkować Cię jako osobę, która o siebie nie dba. Zresztą, regularne czyszczenie butów utrzyma je w lepszym stanie na dłużej. Warto o nie zadbać. Wystarczy kilka minut, żeby wyglądały nienagannie.

Kolory nie te, co trzeba

Unikaj nadmiaru jaskrawych kolorów w jednej stylizacji. Postaw na subtelność i stonowane barwy, które podkreślą Twoją urodę, a nie ją przerysują. To modowy klucz do sukcesu. No, chyba, że jesteś akurat na wakacjach. Wtedy może ograniczać Cię tylko wyobraźnia.

A gdzie akcesoria?

Zegarki, paski, biżuteria. Wszystko powinno być starannie dobrane. Przesada w ilości, wielkości lub niedopasowanie stylu do reszty stroju może zepsuć całą stylizację. Zachowaj umiar i wybieraj akcesoria, które uzupełnią, a nie zdominują stylizację.

Każda okazja ma swój styl

Garnitur na plażę czy sportowe ubranie na elegancką kolację to ewidentne faux pas. Zapoznaj się z zasadami dress code’u i dostosuj swój strój odpowiednio do okazji – zarówno pod względem formalności, jak i wygody.