Babskie podróże solo. Garść porad na dobry początek!

Babskie podróże solo. Garść porad na dobry początek!

Wyemancypowanie współczesnych kobiet ma różne oblicza. Jednym z nich są odbywane w samotności podróże po świecie. Rzecz, która jeszcze stosunkowo niedawno była rzadkością, przypadła do gustu rzeszom pań. Jak się przygotować do takich wypadów? Jakie miejsca wybrać i gdzie zarezerwować nocleg? Podpowiada Adrianna Kimla.

Marzysz o tym, aby przeżyć przygodę życia? Podróż solo to coś czego powinnaś spróbować. Może zachęcona poprzednim artkułem już podjęłaś decyzję i chcesz zobaczyć świat na własnych warunkach? Nie wiesz od czego zacząć? Przychodzę z garścią praktycznych porad…

Na początek postaw na city break, czyli krótki wypad do jednego z popularnych turystycznie miast, który powinien trwać od dwóch do czterech dni. Co zyskasz? Dzięki metodzie małych kroków będziesz mogła sprawdzić czy podróżowanie w pojedynkę jest dla Ciebie. Potraktuj to jako trening przed dłuższymi wyprawami. Rzucanie się na głęboką wodę nie zawsze jest dobrym pomysłem, a przecież nie chcesz już na samym początku się zniechęcić. Pamiętaj, by nigdy nie rezygnować z celu, tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Wybór właściwego miejsca

To do Ciebie należy wybór, gdzie wybierzesz się w pierwszą podróż. Brzmi wspaniale, prawda? Jak się do tego zabrać? Na początku odpowiedz sobie na pytanie: czego oczekuję od podroży? Kochasz naturę? Postaw na Maderę, portugalską wyspę na Oceanie Atlantyckim, nazywaną krainą wiecznej wiosny. Tutaj temperatura przez cały rok utrzymuje się w granicach 20 stopni. Uwielbiasz piękną architekturę? Z pewnością zachwyci Cię Sztokholm, stolica Szwecji. Miasto z morskimi tradycjami i przebogatą historią. Tętniące życiem i wielokulturowością. Jesteś rozrywkowa i lubisz zaszaleć? W takim razie Hiszpania jest dla Ciebie. Zafascynują Cię tamtejsze dyskoteki na plaży, imprezy kulturalne, festiwale, a także oryginalne parki rozrywki. Priorytetem jest kwestia bezpieczeństwa? Według rankingu GIP (Globalny Indeks Pokoju) najbezpieczniejszymi krajami świata (w kolejności od najbezpieczniejszego) są: Islandia, Dania, Portugalia, Słowenia, Austria, Szwajcaria, Irlandia, Czechy. Jeżeli jesteś fanką życia nocnego postaw na Zjednoczone Emiraty Arabskie, które wygrywają w rankingu najbezpieczniejszych krajów na świecie po zmroku.

Ubezpieczenie turystyczne

Nigdy nie ruszaj w podróż bez wykupionego ubezpieczenia. Powinien to być element obowiązkowy zarówno dla podróżujących w pojedynkę, jak i w grupie. Jeśli w czasie podróży przytrafi Ci się coś niespodziewanego i będziesz musiała skorzystać z pomocy lekarza lub trafisz do szpitala, ubezpieczenie pokryje ewentualne koszty leczenia. Pamiętaj, że świat pisze różne scenariusze. Lepiej dmuchać na zimne!

Zakwaterowanie

Często rezerwacje robione z dużym wyprzedzeniem są o wiele korzystniejsze cenowo od tych dokonywanych w ostatniej chwili. Warto pamiętać o tej zasadzie, bo można w ten sposób zaoszczędzić trochę pieniędzy. Gdy wybierzesz już hotel, w którym chcesz się zatrzymać, przed dokonaniem rezerwacji, koniecznie sprawdź zdjęcia i opinie o tym miejscu, a także zwróć uwagę na to, czy recepcja działa całodobowo. Warto również zaznajomić kogoś bliskiego z twoim planem podróży oraz poinformować o dokładnym adresie, pod którym będzie można Cię znaleźć. Wszystko dla zachowania podstawowych kwestii bezpieczeństwa. Zainteresowana kolejnymi wskazówkami? Zapraszam Cię do przeczytania następnych artykułów z serii porady dla kobiet podróżujących solo.

Widzimy się w podróży!