Wnętrza w stylu Hampton, czyli nadmorska elegancja w domu

Wnętrza w stylu Hampton, czyli nadmorska elegancja w domu

Chcesz, aby Twój dom przypominał rezydencję w stylu Hampton niczym na Long Island w stanie Nowy Jork? To doskonały wybór dla osób, które pragną stworzyć spokojne i eleganckie wnętrze, inspirowane bliskością morza i natury. Jasne kolory i naturalne materiały sprzyjają wrażeniu przestrzeni i świeżości, a subtelne akcenty nawiązują do uroku nadmorskiego krajobrazu.

Jak sama nazwa wskazuje, styl Hampton nawiązuje do grupy popularnych kurortów na Półwyspie Long Island o nazwie The Hamptons. Bez wątpienia to ulubione miejsce wypoczynku wszystkich nowojorczyków. To właśnie stąd styl Hampton kojarzony jest głównie z północno-wschodnim Wybrzeżem Stanów Zjednoczonych. W ostatnich latach zyskał popularność również w innych częściach świata. Niezwykle dobrze przyjął się na przykład w Australii. Co ciekawe, styl Hampton w dużym stopniu został wypromowany przez produkcje filmowe, m.in. „Lepiej późno niż wcale” oraz serial „Zemsta”.

Naturalne materiały

Styl Hampton pasuje do różnych rodzajów pomieszczeń – od salonów przez sypialnie i łazienki, aż po ogrody. Można go łatwo dostosować do różnych preferencji, nadając mu bardziej nowoczesny lub tradycyjny wydźwięk.

Fot. Pixabay

Do urządzania domu w stylu Hampton wybieraj naturalne materiały, zwłaszcza drewno. W nadmorskich rezydencjach wnętrza są często wykończone jasnym drewnem – dębem, jesionem lub sosną. A co powiesz na bambusowe akcenty, czyli lekkie, eleganckie meble w pastelowych kolorach, a do tego rolety i dekoracje? Bambusowe konstrukcje sprawiają wrażenie lekkich i zwiewnych, co doskonale oddaje atmosferę plażowego domu. Wracając do mebli dobrze będą prezentować się te z rattanu lub wikliny. Kanapy, fotele, kosze na plażowe ręczniki ocieplą wnętrze i nadadzą mu nadmorskiego charakteru.

Wyrafinowany kolor

Ściany pomaluj jasnymi, świeżymi kolorami. Dobrze sprawdzi się biel, a także pastelowe odcienie niebieskiego, błękitu lub beżu, które optycznie powiększą, rozjaśnią przestrzeń i nawiążą do wakacyjnej aury.

Fot. Pixabay

Plażowe dodatki

Akcesoria mają pasować jednocześnie do luksusowego, lecz relaksującego wystroju wnętrz. Lampy z jasnymi abażurami wprowadzą dodatkowe światło do pomieszczenia, a te w kształcie latarni lub z morskim motywem dodatkowo podkreślić styl Hampton. Dodaj zieleń, czyli palmy, paprocie bądź storczyki.

Fot. Pixabay