W Rzeszowie koncert tylko dla dorosłych!

W Rzeszowie koncert tylko dla dorosłych!

Muzyki nie da się zobaczyć. A skoro nie ma czego oglądać, pozostaje tylko słuchać… W myśl tej zasady, Konserwatorium Muzyczne, czyli warszawska, kreatywna szkoła koncertująca dla dzieci i dorosłych, stworzyła cykl koncertów w ciemności. Te klimatyczne spotkania z muzyką na żywo nie ominą Rzeszowa. Najbliższe widowisko odbędzie się 28 października w Hotelu Metropolitan przy ul. Słowackiego 16.  Uświetni go wyjątkowy duet oryginalnych brzmień – saksofon z gitarą.

Koncerty w ciemności to nowy wymiar sztuki tylko dla dorosłych. Wyeliminowanie zmysłu wzroku pomaga słuchaczom w pełni skupić się na muzyce płynącej z instrumentów. Unikatowe słuchowiska odbywają się w największych miastach w Polsce. W zupełnej ciemności. Zawsze w weekendowe wieczory. Trasa koncertowa Konserwatorium Muzycznego obejmuje, m.in. Tarnów, Toruń, Częstochowę, Wrocław, Gliwice, Poznań i Lublin.

– Koncert pozwala odciąć się od zgiełku świata zewnętrznego i usłyszeć wewnętrzne „ja”. Przywraca spokój i odrywa od codzienności. Pomaga w pełni zanurzyć się w muzyce tu i teraz oraz zatrzymać na chwilę czas – zachęcają organizatorzy z Konserwatorium Muzycznego, kreatywnej szkoły założonej jeszcze w 1996 roku w samym centrum Warszawy.

Szukając dźwięków w ciemności…

W Rzeszowie koncert odbędzie się w sobotę, 28 października w Hotelu Metropolitan przy ul. Słowackiego 16. W sali pochłoniętej całkowitą ciemnością. Gwiazdami wydarzenia będą Jarosław Goszczyński, młody wrocławski saksofonista tenorowy, i Mateusz Serafin – gitarzysta z ponad 10-letnim doświadczeniem. 

-W trakcie koncertu będziecie Państwo mogli oddać się pełni zmysłów i doświadczyć muzyki w sposób niezwykle intymny. Bez względu na to, czy jesteście wielkimi fanami saksofonu i gitary, koncert w ciemności dostarczy wyjątkowych chwil, emocji i dźwięków – przekonują muzycy.

Niecodzienny koncert w ciemności rozpocznie się o godz. 21.15 i potrwa 45 minut. Bilety na wcześniejsze pory zostały już wyprzedane. Cena jednej wejściówki to 69 złotych. W dniu koncertu, należy okazać przy wejściu elektroniczne bądź papierowe potwierdzenie zakupu biletu. Nie można go nabyć na miejscu. Liczba uczestników ograniczona. Organizatorzy przypominają, że koncerty w ciemności dedykowane są tylko dorosłym.