#TataTeżCzyta – akcja zachęcająca mężczyzn do aktywnego czytania

#TataTeżCzyta – akcja zachęcająca mężczyzn do aktywnego czytania

Trwa druga edycja kampanii #TataTeżCzyta, która ma zachęcić mężczyzn do aktywnego uczestnictwa w czytaniu, szczególnie w kontekście wychowania dzieci. Księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl ponownie włączyła się w akcję.

-Jesteśmy zaszczyceni, że możemy znowu wesprzeć tak wartościową inicjatywę jak #TataTeżCzyta. Wierzymy, że czytanie ma ogromny wpływ na rozwój osobisty i intelektualny, dlatego chcemy aktywnie wspierać kampanie promujące czytelnictwo, szczególnie wśród mężczyzn i dzieci. Książki mogą być inspirującym narzędziem do budowania więzi rodzinnych i wspólnego spędzania czasu. Zachęcamy więc wszystkich naszych klientów oraz tych, którzy jeszcze nie odkryli magii czytania, do dołączenia do tej pięknej inicjatywy i odkrycia, jak wiele radości i korzyści może przynieść regularne sięganie po książki – mówi Łukasz Kierus, właściciel księgarni TaniaKsiazka.pl.

Badania czytelnictwa, prowadzone przez Bibliotekę Narodową, wskazują znaczący wzrost zainteresowania czytaniem, zwłaszcza wśród mężczyzn. Kobiety wciąż przeważają w statystykach, ale coraz więcej Panów odkrywa radość czytania na nowo.

Czytanie jest modne

Maria Deskur, prezeska Fundacji Powszechnego Czytania, współautorka poradnika Supermoc Książek #TataTeżCzyta, podkreśla, że aktywne zaangażowanie mężczyzn w czytanie w środowisku rodzinnym ma kluczowe znaczenie dla kształtowania czytelniczych postaw, szczególnie u chłopców. Dlatego też druga edycja kampanii jest równie ważna jak pierwsza.

Glosel. Fot. Materiały prasowe.

-Ubiegłoroczna edycja kampanii #TataTeżCzyta oraz wyniki najnowszych badań potwierdzają potrzebę i słuszność kampanii pro-czytelniczych kierowanych do mężczyzn. Dlatego po raz kolejny podejmujemy to wyzwanie.Treści naszej broszury nie tracą na aktualności. Warto sprawdzić, jak łatwo jest zacząć czytać, a przede wszystkim – jak zacząć czytać z dzieckiem – mówi Maria Deskur.

Kampania #TataTeżCzyta2024 organizowana jest przez Fundację Powszechnego Czytania i wydawnictwo Tatarak.

Bezpłatny poradnik do pobrania

Poradnik “Supermoc książek: #TataTeżCzyta edycja 2024” jest bezpłatny, dostępny w wersji drukowanej w wybranych księgarniach, bibliotekach publicznych, przedszkolach, instytucjach kultury i firmach.

Publikację można pobrać np. ze strony www.TaniaKsiazka.pl. Na stronie dostępne są wszystkie polecane w kampanii książki do czytania w towarzystwie taty, dziadka czy starszego brata.

****

TaniaKsiazka.pl wspiera szpitale w Polsce, pomagając urządzać kąciki czytelnicze dla pacjentów oraz bezpłatnie przekazuje książki na nagrody rzeczowe w konkursach szkolnych czy zawodach sportowych. Aktywnie współpracuje z akcją bookcrossingu dostarczając książki do “Białostockich Śledzi Książkowych”.

Źródło: Glosel