Rozpoczynają się VII Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów

Rozpoczynają się VII Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów

To kolejna, siódma już odsłona tej wyjątkowej inicjatywy. Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów to konkurs skierowany do aktywnych twórców zajmujących się tematyką podróżniczą, kulinarną, turystyczną oraz lifestylową.

W ramach Mistrzostw uczestnicy rywalizują ze sobą poprzez swoje media społecznościowe, na których publikują teksty, zdjęcia oraz filmy ze swoich podróży. Tym samym inspirują Polaków do aktywnego spędzania czasu i poznawania wyjątkowych miejsc w naszym kraju. Jednocześnie, ważnym aspektem działań blogerów jest wdrażanie idei zrównoważonego rozwoju poprzez angażowanie swoich czytelników i widzów do stosowania zasad zdrowego trybu życia i ograniczania negatywnego wpływu na środowisko.

Przyjmowanie zgłoszeń do udziału w konkursie rozpoczęło się 8 kwietnia i potrwa do 19 kwietnia (do godziny 23:59:59). Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie przez influencera minimum 3 000 obserwujących na dwóch kanałach społecznościowych (do wyboru: Facebook/Instagram/YouTube).

Dwa etapy konkursu

Etap pierwszy – uczestnik musi na stronie https://mistrzostwablogerow.polska.travel wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz udzielić odpowiedzi na pytanie otwarte: „Dlaczego to właśnie Ty powinieneś zostać uczestnikiem Mistrzostw Vlogerów?”.

Etap drugi – Polska Organizacja Turystyczna przypisze każdemu z szesnastu zakwalifikowanych w pierwszym etapie influencerów województwo, które ten będzie reprezentować w ramach Mistrzostw. To moment, w którym uczestnicy wyruszą w Polskę, aby realizować i publikować swoje konkursowe materiały.

Fot. Freepik

Nagrody

Każdy z szesnastu wybranych uczestników otrzyma wynagrodzenie w wysokości 5 000 zł, ponadto w tegorocznej edycji Mistrzostw organizator zaplanował Zadanie Dodatkowe, w którym uczestnicy będą mogli zdobyć 5 000 zł (w każdej kategorii). Dla laureatów przewidziano następujące nagrody pieniężne: 15 000 zł (I miejsce), 8 000 zł (II miejsce) oraz 5 000 zł (III miejsce).

Poprzednie edycje pokazały, że Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów to nie tylko okazja do prezentacji talentu i kreatywności twórców, ale także do promocji nieodkrytych i czasem zapomnianych zakątków Polski oraz inspiracji dla podróżujących. Jednocześnie blogerzy poprzez własne, unikalne perspektywy pokazali, że nie tylko miejsca są dla nich ważne, ale również historie i ludzie, którzy za nimi stoją.

-Turystyka w szerokim znaczeniu swojego pojęcia jest branżą intensywnie reagującą na zmiany i szybko rozwijającą się. Cieszy mnie niezmiernie, że dzięki wspaniałej inicjatywie, zaangażowaniu i pomysłowości influencerów zajmujących się tak bliską mi tematyką możemy promować, a czasem odkrywać na nowo, niezwykłe polskie miejsca. Nie mniej ważne przy tej okazji jest też propagowanie wartości ekologicznych oraz upowszechnianie zdrowego stylu życiu w duchu zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska naturalnego. Dwuetapowa formuła konkursu została przygotowana tak, by współgrać z nowoczesną formą przekazu oraz niekonwencjonalnym podejściem do turystyki krajoznawczej. Gorąco zatem zachęcam do uczestnictwa oraz wspólnego śledzenia postępów konkursu i życzę jednocześnie wielu ciekawych inspiracji podróżniczych – mówi prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.

Więcej informacji wraz z regulaminem konkursu na stronie organizatora.

Fot. Freepik

Źródło: Polska Organizacja Turystyczna