Nikola Dobrowolska z Podkarpacia finalistką konkursu Miss Polski 2023

Nikola Dobrowolska z Podkarpacia finalistką konkursu Miss Polski 2023

Nikola Dobrowolska pochodzi z Głobikowej, małej miejscowości koło Dębicy. Na co dzień studiuje fizjoterapię w Rzeszowie. Jej największą pasją jest fotografia, a od roku– również moda. Podkarpacka piękność przeszła do finału konkursu Miss Polski 2023. Teraz czekają ją zgrupowania, m.in. w Łodzi i Krynicy Zdroju, a potem już tylko gala finałowa, która odbędzie się 16 lipca w Nowym Sączu.

Piękna, ambitna i wykształcona. 19-letnia Nikola Dobrowolska z Głobikowej koło Dębicy została finalistką ogólnopolskiego konkursu piękności Miss Polski 2023. To ogromne wyróżnienie i szansa na zdobycie upragnionego tytułu „najpiękniejszej w kraju”.

– Wszystko zaczęło się od tego, że dwa dni po Nowym Roku wysłałam zgłoszenie do konkursu i dostałam się na pierwszy casting. Gdy przeszłam do półfinału, nie mogłam w to uwierzyć… – wspomina ze skromnością Nikola Dobrowolska, która po niecałych czterech miesiącach kwalifikacyjnych zmagań, znalazła się w gronie 32 piękności, które zobaczymy na scenie finałowej już 16 lipca 2023 roku. Obok niej, nasze województwo będzie reprezentować także Gabriela Rogala z Trzciany koło Rzeszowa.

Konkurs Miss Polski organizowany jest od 1990 roku. Kandydatki walczą nie tylko o prestiżowy tytuł, ale także o nagrodę pieniężną, przepiękną koronę i wreszcie – możliwość reprezentowania kraju w kolejnych konkursach piękności na arenie międzynarodowej.

Fot. Mikemedia

Fizjoterapeutka kobiet

Nikola studiuje fizjoterapię na Uniwersytecie Rzeszowskim. W Rzeszowie poznała wielu inspirujących ludzi, a wśród nich – przyjaciółkę od serca. – Studiuję fizjoterapię, bo chciałabym zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat roli, jaką pełni w naszym życiu. Szczególnie u kobiet w okresie ciąży i połogu, które często nie zdają sobie sprawy, jakie zmiany zachodzą wtedy w ich ciele. To z nimi chciałabym pracować – wyjaśnia.

Pasjonatka fotografii i wygodnych stylizacji

Największą pasją Nikoli jest fotografia. Od dziecka nie rozstaje się z aparatem. Najczęściej wykonuje sesje kobiece, m.in. w plenerze. Do tego dochodzą kadry ze studniówek, osiemnastek i innych okazji. Moda i świadome tworzenie własnego wizerunku są dla niej równie ważne. – Lubię bawić się modą. To daje mi wiele radości – tłumaczy. Odkąd zaczęłam studia, moje stylizacje są nieco luźniejsze. Stawiam na sportowe komplety w neutralnych kolorach. Najczęściej sięgam po szerokie spodnie, które wprost uwielbiam, i dopasowuje do nich topy, a na wierzch – krótkie marynarki.

W szafie finalistki nie brakuje również garniturów i satynowych sukienek. W tym przypadku niezmiennie stawia na stonowane kolory, czyli czerń, biel i brąz.

Nikola w codziennych stylizacjach stawia na wygodę. Najczęściej sięga po spodnie z szerokimi nogawkami. Fot. Archiwum prywatne.

Dobro wraca

Nikola ma wiele planów na przyszłość, a także listę marzeń do spełnienia, na której uplasowały się m.in. podróże po całym świecie. Teraz skupia się na studiach i przygotowaniach do konkursu piękności. Gdy tylko może, udziela się charytatywnie. Ścina włosy, które przekazuje później fundacji na peruki dla chorych kobiet i dzieci. – Jestem szczęśliwa, że mogę pomóc w ten sposób. Zachęcam do tego inne dziewczyny. Włosy urosną, a dobro wróci – przekonuje.