Na rzeszowskim Rynku powstaje Świąteczne Miasteczko! Będzie gotowe 2 grudnia!

Na rzeszowskim Rynku powstaje Świąteczne Miasteczko! Będzie gotowe 2 grudnia!

We wtorek, 28 listopada ruszyły pierwsze prace nad montażem bożonarodzeniowych kramów, które staną na rzeszowskim Rynku. Jak co roku, nie zabraknie lokalnych smakołyków i świątecznych ozdób – w tym regionalnego rękodzieła. Świąteczne Miasteczko będzie otwarte dla zwiedzających od 2 grudnia.

W Rzeszowie rozpoczęły się przygotowania do Bożonarodzeniowego Jarmarku. Na Rynku stanie ponad 20 przystrojonych świątecznie kramów, wypełnionych po brzegi aromatycznymi smakołykami i unikatowym rękodziełem. Na świątecznych straganach będzie można skosztować rozgrzewającego grzańca lub kupić prezent pod choinkę dla najbliższych. Jarmark będzie czynny codziennie w godzinach: 13-21, z wyjątkiem 24 i 25 grudnia.

Miasto stroi się na święta

Oficjalne otwarcie Świątecznego Miasteczka nastąpi w sobotę, 2 grudnia. Zainauguruje je Bieg Mikołajkowy, który wystartuje o godz. 14 z rzeszowskich Bulwarów w stronę centrum. Trzy godziny później, płyta Rynku rozbłyśnie kolorowymi iluminacjami, podobnie jak miejska choinka. Z kolei w niedzielę, 3 grudnia, do Świątecznego Miasteczka zawita Święty Mikołaj! Parada mikołajkowa wyruszy o godz. 14 spod Fontanny Multimedialnej na Rynek, gdzie odbędzie się uroczyste wręczanie prezentów dzieciom. W planach także Koncert Kolęd i Pastorałek…

Atrakcji, co nie miara

Na rzeszowskim Rynku pojawi się też Szopka Bożonarodzeniowa. Równocześnie przygotowano także miejsce na BISTRO Ho hoho! Bar ma być kulinarnym centrum dowodzenia w miasteczku, gdzie zwiedzający będą mogli delektować się m.in. piernikowymi słodkościami i ciepłymi potrawami. Jarmark to idealne miejsce na wieczorne spacery, podczas których można się zrelaksować, zainspirować i posmakować wyjątkowych specjałów, kojarzonych z zimową aurą.

Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu w Rzeszowie będą towarzyszyć wydarzenia towarzyszące, takie jak: koncerty, warsztaty i pokazy. Więcej szczegółów na stornie Estrady Rzeszowskiej.