Modowe wpadki kobiet po 50-tce. Tego unikaj!

Modowe wpadki kobiet po 50-tce. Tego unikaj!

Gdy weźmiemy pod lupę estetykę dojrzałych kobiet, okazuje się, że szeroko rozumiana elegancja, z klasycznymi krojami i wysokiej jakości materiałami w roli głównej, to najczęstsze modowe must have. Dla pań po 50-tce liczy się wyrafinowany minimalizm, zwykle stroniący od ekstrawaganckich połączeń. Łatwo jednak sięgnąć po nietrafione stylizacje, które nie do końca eksponują to, co w wizerunku chcemy podkreslić. Oto lista 6 rzeczy, których nie powinnaś nosić po 50-tce.

Z upływem lat, warto zachować umiar w eksponowaniu dekoltu. Zbyt głęboki może sprawić, że nasza prezencja wyda się nieprofesjonalna lub nieodpowiednia, np. podczas biznesowych spotkań. Stawiaj na subtelne wycięcia, zachowując równowagę pomiędzy eksponowaniem a zakrywaniem.

Źródło: Instagram/@invitada_perfecta

Nadmiar wzorów

Mnogość wzorów i kolorów na jednej stylizacji – nie dla każdego. Taka kompozycja może wizualnie „przytłoczyć”. Zamiast wspomnianego „misz-maszu”, sięgnij po jednolite, eleganckie stroje, które podkreślą Twój indywidualny styl. Styl kobiety z klasą.

Źródło: Instagram/@elenagiadaa

Podróbki markowych torebek

Większość dojrzałych kobiet świadomie dobiera dodatki do swoich stylizacji, często w myśl zasady: „jakość priorytetem”. Te podrobione, często wykonane są z materiałów niskiej jakości, co sprawia, że ​​szybko się zużywają i tracą swój urok. Wystrzegaj się ich. Zakup markowych produktów to inwestycja w jakość.

Źródło: Instagram/@tamara

Cieliste rajstopy

Czy zdarzyło Ci się kiedyś wpaść w modową pułapkę i założyć cieliste rajstopy? Zamiast trzymać się utartych ścieżek modowych, warto czasem zaryzykować i wypróbować nowe rozwiązania. Zapomnij o niezgrabnych szwach i ciągłym ciągnięciu materiału. Odrzuć rajstopy na rzecz kabaretek bądź samoopalaczy, które nie tylko eliminują modowe potknięcia, ale sprawiają, że Twoje nogi prezentują się olśniewająco. Pamiętaj też, że regularne stosowanie balsamów pielęgnacyjnych pozwoli Ci utrzymać zdrowy i promienny wygląd skóry.

Źródło: Instagram/womanslook

Słodkie perfumy

Wraz z wiekiem zmieniają się nasze preferencje zapachowe. To, co kiedyś było atrakcyjne, teraz może „przytłaczać” zmysły. Bardzo słodkie lub intensywne perfumy? Niekoniecznie. Polecam te z nutą piżma – eleganckie i trwałe. Zapytasz dlaczego jeszcze? Nuty piżma nadają głębi i charakteru, a co za tym idzie, w subtelny sposób podkreślają Twoją kobiecość.

Źródło: Instagram/@sylwiaszewczyk.blog

Ekstremalnie długie paznokcie 

Przesadnie długie paznokcie, choć mogą się pięknie prezentować, w wielu środowiskach postrzegane są jako nieodpowiednie lub nawet nieprofesjonalne. Dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na przyjęcie koncepcji „quiet luxury” (tzw. cichy luksus), który opiera się na subtelnej elegancji, zwłaszcza w kwestii długości paznokci.

Źródło: Instagram/@meganmargotevans