Masz problem z opadającą powieką? Te triki są dla Ciebie!

Masz problem z opadającą powieką? Te triki są dla Ciebie!

Opadająca powieka kojarzy się nam najczęściej ze starzeniem skóry. Ten problem niekoniecznie musi wynikać z upływu lat. Dla przykładu – u niektórych kobiet opadająca powieka to cecha genetyczna, dziedziczona w ramach konkretnego typu urody. Podobnie mają Panie o głęboko osadzonych oczach. W tych dwóch konkretnych przypadkach wiek bynajmniej nie ma znaczenia. Drogie Kobiety nad wyraz, przygotowałam dla Was kilka sprawdzonych trików, które pomogą ukryć, a nawet nieco zniwelować opadającą powiekę. Zapraszam po garść urodowych inspiracji!

Opadająca powieka może sprawić, że nasza twarz wyda się bardziej zmęczona, starsza. Na szczęście, istnieją skuteczne sposoby na jej zredukowanie i to takie, które nie wymagają interwencji chirurgicznej. Jednym z nich jest prawidłowy makijaż. Dobrze dobrane kosmetyki o odpowiedniej kolorystyce „uniosą” wizualnie opadającą powiekę. Oprócz tego, koniecznie masaż twarzy – niezwykle skuteczna metoda. Poprzez regularne masowanie i trenowanie okolic oczu, możemy osiągnąć subtelny efekt liftingu, który sprawi, że będziemy wyglądać na wypoczęte. Szczegóły poniżej.

Źródło: Instagram/@llolarosalie

Ten makijaż musisz wykonać!

Wybór odpowiedniej bazy pod cienie do powiek to podstawa, zwłaszcza przy opadającej powiece. Należy unikać tłustych kosmetyków, które gromadzą się w fałdach skóry. Zamiast tego, warto sięgnąć po lekkie, długotrwałe formuły, utrzymujące cienie na miejscu i to przez wiele godzin. Aby optycznie powiększyć oczy i „otworzyć” spojrzenie, użyj jasnej kolorystyki, szczególnie w kącikach oczu (może to być perłowy odcień lub biała kredka do oczu). Pamiętaj, że opadająca powieka nie lubi błysku, za to jest za pan brat z matowym wykończeniem. Co do kresek na dolnej powiece – mówię stanowcze NIE! Skoncentruj się na jej górnej części, tak aby podkreślić naturalną linię rzęs i wydobyć jak najgłębsze spojrzenie.

Źródło: Instagram/@greceghanem

Masaż odmładzający to podstawa!

Jeden z najskuteczniejszych sposobów na opadającą powiekę to regularny masaż twarzy, który: wzmocni mięśnie wokół oczu, poprawi ukrwienie oraz elastyczność skóry. W rezultacie – jest spora szansa, że ta praktyka zapobiegnie zwiotczeniu skóry. Na początek, rozpocznij od delikatnego masażu skroni, wykonując okrężne ruchy palcami: od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. Nie naciskaj zbyt mocno, aby nie podrażnić delikatnej skóry wokół oczu. Powtarzaj ten ruch przez ok. 1-2 minuty. Tyle wystarczy, by poprawić krążenie i pobudzić mięśnie. Następnie, przejdź do masażu łuku brwiowego, używając kciuka i palca wskazującego. Delikatnie uciskaj i masuj obszar pod łukiem brwiowym, wykonując lekkie ruchy w górę i na zewnątrz. Ta technika pomoże w redukcji napięcia mięśniowego oraz zapewni lepsze uniesienie powieki. Kolejnym krokiem jest masaż kącików oczu. Delikatnie pociągnij skórę w kierunku skroni, uciskając palcami wzdłuż linii zewnętrznego kącika oka. Powtarzaj ten ruch kilkukrotnie, aby złagodzić napięcie i zmarszczki w tym obszarze. Na koniec, skup się na masażu poduszeczek pod dolną powieką. Połóż delikatnie palce pod dolną powiekę i wykonuj lekkie pociągnięcia w kierunku skroni. W ten sposób zredukujesz opuchliznę, poprawisz krążenie limfy oraz zapewnisz lepsze ujędrnienie skóry wokół oczu. Do masażu w domowym zaciszu możesz również wykorzystać kamień gua sha (np. wykonany z różowego kwarcu).

Źródło: Instagram/@evbukovska