Opadająca powieka kojarzy się nam najczęściej ze starzeniem skóry. Ten problem niekoniecznie musi wynikać z upływu lat. Dla przykładu – u niektórych kobiet opadająca powieka to cecha genetyczna, dziedziczona w ramach konkretnego typu urody. Podobnie mają Panie o głęboko osadzonych oczach. W tych dwóch konkretnych przypadkach wiek bynajmniej nie ma znaczenia. Drogie Kobiety nad wyraz, przygotowałam dla Was kilka sprawdzonych trików, które pomogą ukryć, a nawet nieco zniwelować opadającą powiekę. Zapraszam po garść urodowych inspiracji!
Opadająca powieka może sprawić, że nasza twarz wyda się bardziej zmęczona, starsza. Na szczęście, istnieją skuteczne sposoby na jej zredukowanie i to takie, które nie wymagają interwencji chirurgicznej. Jednym z nich jest prawidłowy makijaż. Dobrze dobrane kosmetyki o odpowiedniej kolorystyce „uniosą” wizualnie opadającą powiekę. Oprócz tego, koniecznie masaż twarzy – niezwykle skuteczna metoda. Poprzez regularne masowanie i trenowanie okolic oczu, możemy osiągnąć subtelny efekt liftingu, który sprawi, że będziemy wyglądać na wypoczęte. Szczegóły poniżej.
Ten makijaż musisz wykonać!
Wybór odpowiedniej bazy pod cienie do powiek to podstawa, zwłaszcza przy opadającej powiece. Należy unikać tłustych kosmetyków, które gromadzą się w fałdach skóry. Zamiast tego, warto sięgnąć po lekkie, długotrwałe formuły, utrzymujące cienie na miejscu i to przez wiele godzin. Aby optycznie powiększyć oczy i „otworzyć” spojrzenie, użyj jasnej kolorystyki, szczególnie w kącikach oczu (może to być perłowy odcień lub biała kredka do oczu). Pamiętaj, że opadająca powieka nie lubi błysku, za to jest za pan brat z matowym wykończeniem. Co do kresek na dolnej powiece – mówię stanowcze NIE! Skoncentruj się na jej górnej części, tak aby podkreślić naturalną linię rzęs i wydobyć jak najgłębsze spojrzenie.
Masaż odmładzający to podstawa!
Jeden z najskuteczniejszych sposobów na opadającą powiekę to regularny masaż twarzy, który: wzmocni mięśnie wokół oczu, poprawi ukrwienie oraz elastyczność skóry. W rezultacie – jest spora szansa, że ta praktyka zapobiegnie zwiotczeniu skóry. Na początek, rozpocznij od delikatnego masażu skroni, wykonując okrężne ruchy palcami: od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. Nie naciskaj zbyt mocno, aby nie podrażnić delikatnej skóry wokół oczu. Powtarzaj ten ruch przez ok. 1-2 minuty. Tyle wystarczy, by poprawić krążenie i pobudzić mięśnie. Następnie, przejdź do masażu łuku brwiowego, używając kciuka i palca wskazującego. Delikatnie uciskaj i masuj obszar pod łukiem brwiowym, wykonując lekkie ruchy w górę i na zewnątrz. Ta technika pomoże w redukcji napięcia mięśniowego oraz zapewni lepsze uniesienie powieki. Kolejnym krokiem jest masaż kącików oczu. Delikatnie pociągnij skórę w kierunku skroni, uciskając palcami wzdłuż linii zewnętrznego kącika oka. Powtarzaj ten ruch kilkukrotnie, aby złagodzić napięcie i zmarszczki w tym obszarze. Na koniec, skup się na masażu poduszeczek pod dolną powieką. Połóż delikatnie palce pod dolną powiekę i wykonuj lekkie pociągnięcia w kierunku skroni. W ten sposób zredukujesz opuchliznę, poprawisz krążenie limfy oraz zapewnisz lepsze ujędrnienie skóry wokół oczu. Do masażu w domowym zaciszu możesz również wykorzystać kamień gua sha (np. wykonany z różowego kwarcu).