Tapping. Technika masażu skóry głowy

Tapping. Technika masażu skóry głowy

Masaż skóry głowy jest ważnym elementem codziennej pielęgnacji włosów. Zapewnia nie tylko relaks, ale może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Jedną z popularnych technik masażu podczas mycia jest tzw. tapping.

To technika polegająca na delikatnym stukaniu lub opukiwaniu skóry głowy palcami. To łagodna forma masażu, która stymuluje krążenie krwi, poprawia ukrwienie skóry głowy i pobudza mieszki włosowe. Dodatkowo, tapping może pomóc w usunięciu martwych komórek skóry, złuszczaniu i oczyszczaniu.

Tapping dla zdrowia!

Podczas mycia, delikatne ruchy stymulują skórę głowy, pobudzając krążenie krwi, co może zwiększyć ilość dostarczanych składników odżywczych do mieszków włosowych. Masaż przyczynia się też do lepszego wchłaniania produktów pielęgnujących włosy, takich jak: szampony, odżywki i oleje. Stymulacja skóry głowy może wspomóc produkcję naturalnych olejków, które chronią włosy przed wypadaniem i nadają im zdrowy wygląd, a do tego pobudzają wzrost nowych kosmyków. Technika jest niezawodna jeśli chodzi o dotlenienie mieszków włosowych.

Jak poprawnie wykonać tapping?

Namocz włosy i nałóż delikatny szampon na skórę głowy. Upewnij się, że używasz kosmetyku odpowiedniego do swojego rodzaju włosów. Następnie zacznij delikatnie masować skórę głowy kolistymi ruchami, aby pozbyć się napięcia i przygotować się na tapping. Po kilku minutach masażu, opukuj skórę głowy opuszkami palców.

Wykonuj ruchy na całej powierzchni skóry, zaczynając od czoła i kierując się do tyłu głowy. Kontynuuj tapping przez około 5-10 minut.