Gabriela Rogala. Z nadzieją na tytuł najpiękniejszej w Polsce…

Gabriela Rogala. Z nadzieją na tytuł najpiękniejszej w Polsce…

Rudna Mała koło Rzeszowa. Czwarta nad ranem. Syrena strażacka wyje już po raz trzeci. Pięć okolicznych zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej wyrusza na akcję ratunkową płonącego domu. Wśród mężczyzn jedyna kobieta – Gabriela Rogala z Trzciany, która na pierwszej lini ognia gasi pożar. Ta odważna 22-latka już w niedzielę, 16 lipca będzie reprezentować Podkarpacie podczas gali finałowej tegorocznego konkursu Miss Polski. Trzymamy kciuki!

Gabriela Rogala z Trzciany koło Rzeszowa żadnej pracy się nie boi. Na co dzień jako pielęgniarka opiekuje się pacjentami w Budach Głogowskich. W wolnej chwili przeobraża się w strażaczkę. Wyjeżdża na akcje ratowniczo-gaśnicze i często stoi ramię w ramię z mężczyznami na pierwszej linii ognia. – Podczas akcji ratunkowej w Rudnej Małej byłam jedyną kobietą. Do tej pory pamiętam miny innych strażaków, gdy po wszystkim zdjęłam kask i kominiarkę. Były bezcenne – opowiada ze śmiechem kandydatka do tytułu Miss Polski 2023.

Gabriela Rogala jest strażaczką w Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcianie. Fot. Archiwum prywatne

Zostać najpiękniejszą w Polsce…

22-latka do konkursu zgłosiła się, aby udowodnić sobie, że może osiągnąć coś wyjątkowego i wyjść ze swojej strefy komfortu. Udział w widowiskowej gali finałowej wymaga od młodej piękności nie lada odwagi. Trzy tysiące ludzi na widowni i dodatkowe dwa miliony przed telewizorami robi wrażenie.

– Wszystko zaczęło się od Instagrama. Zauważyłam plakat informujący o castingu do konkursu. Pomyślałam, że to dobry moment, aby zwrócić się w stronę swoich marzeń. Uzupełniłam formularz i zostałam zaproszona do Warszawy. Gdy na miejscu zobaczyłam tyle pięknych dziewczyn, pomyślałam, że nie mam szans. Teraz jestem finalistką tego prestiżowego wydarzenia – mówi Gabriela.

Konkurs Miss Polski organizowany jest od  1990 roku. Kandydatki walczą nie tylko o prestiżowy tytuł, ale także o nagrodę pieniężną, przepiękną koronę i wreszcie – możliwość reprezentowania kraju w kolejnych konkursach piękności na arenie międzynarodowej.

Fot. Archiwum prywatne

Festiwal piękna

Gabriela Rogala znalazła się w gronie 32 piękności, które zobaczymy już w niedzielę, 16 lipca w amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu, gdzie odbędzie się gala finałowa konkursu. Obok niej, nasze województwo będzie reprezentować także Nikola Dobrowolska z Głobikowej koło Dębicy. Wydarzenie organizowane już po raz 34. w historii do obejrzenia na żywo w telewizji Polsat. Start o godz. 20.

Organizatorzy zapewniają, że zapowiada się spektakularna gala, dlatego wszystko ma być dopięte na ostatni guzik. Finalistki uczą się więc sprytnych metod ułatwiających chodzenie w szpilkach, a także wytrwale szlifują prezencję przed kamerą.

Nowe możliwości

– Ten konkurs bardzo mnie ukierunkował jako kobietę – mówi Gabriela i dodaje, że teraz zyskała jeszcze większość pewność siebie i wiarę w swoje możliwości.  Zapytana o to, co zrobi, gdy zostanie wybrana najpiękniejszą Polką w kraju, odpowiada: – Nadal chciałabym pracować jako pielęgniarka. Zależy mi, aby zwrócić uwagę na problem depresji u osób starszych. Dzięki wykonywanej pracy widzę, jak duży odsetek osób cierpi na to zaburzenie. A czasami tak nie wiele potrzeba, żeby ktoś poczuł się potrzebny. Wystarczy przytulić, złapać za rękę i po prostu wysłuchać…

Fot. Archiwum prywatne