Już 1 maja MET Gala 2023. Najsłynniejszy bal współczesnego świata mody!

Już 1 maja MET Gala 2023. Najsłynniejszy bal współczesnego świata mody!

MET Gala to impreza, która pokazuje, kto tak naprawdę liczy się w świecie mody i show-biznesu. Niejednokrotnie nazywana „Oscarami mody” ściąga do Nowego Jorku tłumy artystów i celebrytów. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia, które odbędzie się już 1 maja, jest twórczość Karla Lagerfelda, słynnego niemieckiego projektanta.

MET Gala to impreza związana ze zbiórką pieniędzy na rzecz Instytutu Kostiumów należącego do Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Odbywa się co roku w pierwszy poniedziałek maja. Przewodniczącą wydarzenia jest Anna Wintour, redaktor naczelna amerykańskiego Vogue’a. To od niej zależy, kto znajdzie się na liście zaproszonych gości, którzy zaprezentują światu niestandardowe, a niekiedy szokujące stylizacje.

Oryginalność górą!

Bal słynie z przepychu, oryginalności i kontrowersji. Wszystko za sprawą gwiazd ubranych w nietuzinkowe kreacje. Przy tej okazji kreatywność projektantów nie zna granic. Każdy chce stworzyć niepowtarzalne stylizacje, które na długo pozostaną w pamięci fotoreporterów. Przykładem jest strój Kim Kardashian z 2021 roku, która na czerwonym dywanie MET Gali pozowała w kostiumie zakrywającym ciało od stóp – aż po czubek głowy. 

Zendaya w sukni od Dolce & Gabbana na MET Gali w 2017 roku. Fot. Shutterstock

Elita show-biznesu

Na czerwonym dywanie MET Gali gwiazdy prezentują spektakularne kreacje od luksusowych domów mody, m.in. Fendi, Chanel, Patou czy Balmain. Wśród światowej śmietanki towarzyskiej nie brakuje przedstawicieli sztuki, sportu, gwiazd kina, muzyki i mody. Podczas imprezy wielokrotnie można było zobaczyć, m.in: Blake Lively, Rihannę, Kim Kardashian czy Gigi Hadid. Ubiegłoroczna MET Gala nawiązywała do amerykańskiej mody i jej przeobrażeń, które zachodziły na przestrzeni dekad.

Dla Karla Lagerfelda

Tegoroczna edycja odbędzie się już w poniedziałek, 1 maja, w Nowym Jorku. Jej motywem przewodnim będzie twórczość zmarłego Karla Lagerfelda – wybitnego, niemieckiego projektanta i wieloletniego dyrektora domu mody Chanel. Artysta rozpoczął karierę w latach 50. XX wieku we Francji. Współpracował z takimi markami, jak: Valentino, Fendi, Chloè czy Chanel. Dzięki jego działaniom, ta ostatnia stała się jednym z najbardziej pożądanych producentów dóbr prestiżowych. W trakcie gali możemy spodziewać się projektów wybitnego artysty w stylizacjach gwiazd.

Karl Lagerfeld. Fot. Shutterstock