Dobierz czapkę idealną do kształtu twarzy

Dobierz czapkę idealną do kształtu twarzy

Okazuje się, że dobór odpowiedniej czapki może znacząco wpłynąć nie tylko na nasze samopoczucie w trakcie zimowych przechadzek, ale na finalny efekt naszej stylizacji. Jeśli zastanawiasz się, jak uniknąć modowych wpadek i podkreślać swoje atuty, to dobrze trafiłaś! Sprawdź moje propozycje!

Cztery główne kształty twarzy, często porównywane do figur geometrycznych to: kwadrat, koło, trójkąt i owal.

Kwadrat

Dla pań o kwadratowej twarzy oversize’owa czapka z delikatnym wzorem może okazać się idealnym wykończeniem stylizacji. Co ważne, optycznie wyszczupli twarz i nada jej rysom łagodniejszego wyglądu.

Koło

Jeśli masz okrągłą buzię, beret jest dla Ciebie! Delikatnie przylega do głowy, podkreślając jej kształt. Unikaj jednak zbyt dużych modeli, które mogą przytłoczyć całą sylwetkę. Kolejny przykład dla osób z okrągłą buzią? Czapki bez ściągacza. Wybierając luźny model, unikniesz efektu dodatkowej objętości, który może pojawić się przy tradycyjnych czapkach z pomponem. Staraj się sięgać po modele z miękkich materiałów, które delikatnie otulą twoją głowę, dodając jednocześnie przytulności i stylu.

Trójkąt

Przejdźmy teraz do kształtu trójkąta. Taka twarz charakteryzuje się szerszym czołem (w porównaniu do szczęki). Aby zrównoważyć proporcje, warto wybrać takie czapki, które subtelnie łagodzą ostro zarysowane linie czoła. Czapki typu beanie, czyli te dopasowane do głowy, to doskonały wybór dla trójkątnej twarzy.

Owal

Dla kobiet o owalnej twarzy, świat mody otwiera szerokie możliwości, co daje wolność w eksperymentowaniu z różnymi rodzajami nakryć głowy

Co z kolorem?

Jeśli Twoja cera ma tendencje do zaczerwień, unikaj intensywnych odcieni czerwieni i różu. Te kolory mogą wizualnie podkreślić mankamenty skóry, przyciągając uwagę do obszarów, które chcemy w rzeczywistości zatuszować. Z kolei, jasne kolory, zwłaszcza biel czy jasne pastele, mogą zwracać uwagę na wszelkie niedoskonałości skóry. Czerń i szarości okazują się najbardziej subtelne, wręcz uniwersalne w odbiorze wizualnym.