Pierwsza interaktywna wystawa kosmiczna w Rzeszowie!

Pierwsza interaktywna wystawa kosmiczna w Rzeszowie!

Edukacja i rozrywka w jednym miejscu. Tak zapowiada się interaktywna wystawa kosmiczna „Kosmopark” w Millenium Hall, na którą rzeszowianie będą mogli przyjść całymi rodzinami już 27 grudnia. To pierwsza tego typu ekspozycja w stolicy Podkarpacia. – Wjeżdżając na wystawę, zwiedzający nie tylko spacerują i oglądają eksponaty. Każdy gość znajdzie się w epicentrum kosmicznych wydarzeń niczym prawdziwy astronauta! – zapowiadają organizatorzy. Więcej szczegółów znajdziecie poniżej.

Wystawa „Kosmopark” to ponad 40 różnych kosmicznych stref na powierzchni 1000 metrów kwadratowych. Takie zestawienie ma zagwarantować zwiedzającym całkiem sporo atrakcji. Będzie można na przykład poczuć zwiększoną grawitację, niczym podczas spaceru na Jowiszu albo wysłać wiadomość głosową na inną planetę i usłyszeć siebie w inny sposób. Testy przed lotem w kosmos też mają być, a do tego ważenie się na innych planetach. Dla młodych miłośników lotnictwa coś specjalnego – szkolenie lotnicze z martwą pętlą. W kąciku artystycznym – tworzenie kostiumów dla astronautów czy własnych modeli mini wszechświata. Organizatorzy zapewniają także o wycieczce po stacji galaktycznej, spotkaniu z kosmitami czy wizycie w kosmicznej sali plazmowej.

Wystawę „Kosmopark”, pierwszą taką w Rzeszowie, będzie można zwiedzać od 27 grudnia br. do 11 lutego 2024r. w galerii Millenium Hall. Kosmiczna ekspozycja skierowana jest do dzieci, uczniów, studentów i dorosłych. Dla maluchów w wieku 3 lat włącznie – wejście za darmo.

– Wjeżdżając na wystawę, zwiedzający nie tylko spacerują i oglądają eksponaty. Każdy gość znajdzie się w epicentrum kosmicznych wydarzeń niczym prawdziwy astronauta! – zapowiadają organizatorzy.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie internetowej organizatora.