Wystawa „Dzieci Świata” Elżbiety Dzikowskiej do obejrzenia w Rzeszowie!

Wystawa „Dzieci Świata” Elżbiety Dzikowskiej do obejrzenia w Rzeszowie!

Od 9 października w rzeszowskim Millenium Hall będzie można obejrzeć wystawę fotografii Elżbiety Dzikowskiej, znanej polskiej podróżniczki. Tytułowe „Dzieci Świata” to portrety najmłodszych z różnych zakątków globu. Najczęściej mieszkańców Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej.

Elżbieta Dzikowska. Polska podróżniczka, autorka książek podróżniczych oraz prowadząca programy telewizyjne o tematyce podróżniczej. Do tej pory nie sposób zapomnieć o fenomenie „Pieprzu i wanilii”, który współprowadziła razem z Tonym Halikiem. Był to jak do tej pory najdłuższy serial dokumentalny Telewizji Polskiej. Z ciekawostek, w 1976 roku, para podróżników dotarła do ruin zaginionego miasta Vilcabamba, ostatniej stolicy Inków. Byli pierwszymi Polakami, którym się to udało.

Odległe światy

Pasją Dzikowskiej były ekspedycje do odległych zakątków świata. Stąd zdobyła uznanie jako ekspertka w dziedzinie turystyki, zwłaszcza tej związanej z miejscami mniej typowymi i trudno dostępnymi. Teraz jej relacje z podróży w formie fotografii będzie można obejrzeć od 9 października w Millenium Hall. Wystawa „Dzieci Świata” to jedna z atrakcji z okazji 12. urodzin rzeszowskiej galerii.

-Jesteśmy dumni, że będziemy mogli zaprezentować wystawę „Dzieci Świata” autorstwa Pani Elżbiety Dzikowskiej właśnie w Millenium Hall, które przez 12 lat swojej różnorodnej działalności zostało docenione przez mieszkańców i zyskało miano Ikony Rzeszowa. To okazja do podziwiania sztuki i odkrywania piękna różnorodności kulturowej – mówi Marta Półtorak, właścicielka galerii.  

Fot. Materiały prasowe

Wystawa to zbiór portretów najmłodszych z różnych zakątków globu. Najczęściej to dzieci z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Niektóre zagubione, niejednokrotnie głodne, ale i rozbrajające szczerym uśmiechem.

Zdjęcia będzie można oglądać do 28 października w kulturalnej przestrzeni Millenium Hall. Za darmo.