„Woman of IT”. Darmowe szkolenie dla kobiet

„Woman of IT”. Darmowe szkolenie dla kobiet

Projekt „Woman of IT” zadaje kłam powiedzeniu, że w branży IT mogą pracować tylko mężczyźni. To 4-miesięczne, darmowe szkolenie dla kobiet, które pozwala zrozumieć, że płeć piękna jest równie kompetentna i zdolna do pracy w tej dziedzinie. Aby z niego skorzystać, wystarczy dostęp do Internetu i … dobre chęci! Nie ma ograniczeń wiekowych! Jest za to nagroda dla najlepszych! Zainteresowane?

Branża informatyczna bywa często uznawana za zdominowaną przez mężczyzn. Warto jednak zauważyć, że w ostatnich latach sytuacja ta powoli ulega zmianie. Coraz więcej kobiet wybiera karierę w sektorze IT, a różnorodność staje się ważnym tematem dla organizacji związanych z technologią. To ona pozwala docenić perspektywy, które różne jednostki wnoszą przy tworzeniu innowacyjnych rozwiązań. Tutaj każdy, niezależnie od płci, może osiągnąć sukces.

– Gdy patrzę na przyszłość technologii, widzę ją ukształtowaną przez różnorodność umysłów i perspektyw. Dziedzina IT niewątpliwie skorzysta na angażu większej liczby kobiet. Ich unikalne podejście do rozwiązywania problemów i innowacyjne myślenie są tym, czego nam brakuje. Wierzę głęboko, że różnorodność perspektyw jest kluczem do innowacji. Nasze społeczeństwo jedynie zyska, kiedy każdy, niezależnie od płci, będzie miał równe szanse w dziedzinie technologii – podkreśla Damian Nowak z rzeszowskiej agencji reklamowej Koala Marketing.

IT otwarte na kobiety

Powstaje coraz więcej inicjatyw zachęcających kobiety do podjęcia kariery informatycznej. Najczęściej to programy mentorstwa, konferencje i wydarzenia społecznościowe oraz specjalne kursy i szkolenia. Jednym z nich jest projekt „Woman of IT” stworzony przez szkołę programowania Codeaccess. – To inicjatywa pro bono mająca zaktywizować kobiety w branży IT, która pomimo utartych stereotypów, jest dla nich miejscem stwarzającym niepowtarzalne możliwości rozwoju osobistego i zawodowego – tłumaczy Anna Chudak-Morzuchowska – opiekunka projektu.

Chodzi o to, aby podnieść kompetencje kobiet i wyciągnąć do nich pomocną dłoń w rozwoju kariery. Uczestniczki projektu otrzymują wsparcie w formie regularnych warsztatów networkingowych, a także pomoc mentorek z branży. – To właśnie opieka doświadczonych kobiet będzie podporą i inspiracją dla osób chcących postawić swoje pierwsze kroki w branży technologicznej – dodaje Anna Chudak-Morzuchowska.

Projekt „Woman of IT” to inicjatywa stworzona przez kobiety pracujące w branży IT. Więcej informacji, w tym formularz zgłoszeniowy, na stronie Codeaccess.

Jak to działa?

Uczestniczki szkolenia online mogą swobodnie dostosować naukę do swojego rytmu i harmonogramu. Zajęcia (teoretyczne i praktyczne) odbywają się przez 4 miesiące i obejmują szeroki zakres tematyczny, dotyczący nie tylko zasad programowania, ale też kompetencji miękkich, jak chociażby rozwoju i samorealizacji. Celem jest przyswojenie absolutnie kluczowych informacji, które będą miały realne przełożenie na atrakcyjność kandydata na rynku pracy IT.

Projekt „Woman of IT” obejmuje także indywidualne konsultacje z wybraną mentorką. To trzy spotkania, podczas których można omówić cele zawodowe, uzyskać wskazówki dotyczące rozwoju kariery oraz otrzymać wsparcie i motywację od doświadczonych profesjonalistek z branży IT. W swoim założeniu, szkolenie ma również pomóc kursantkom nawiązać potrzebne kontakty, wymienić się doświadczeniem i poznać osoby, które podzielają ich pasję do technologii. Tworzenie silnej sieci kontaktów w środowisku IT może być kluczowe dla rozwoju kariery zawodowej.

Nagroda dla najlepszych

Uczestniczki, które wyróżnią się swoją aktywnością i podzielą się inspirującym artykułem opisującym kobietę z ich otoczenia, mają szansę wygrać wybrany kurs w szkole programowania Codeaccess. To kolejna okazja do dalszego rozwoju i pogłębienia wiedzy z zakresu programowania i technologii.