W Rzeszowie znów pobiegną „na ostro”

W Rzeszowie znów pobiegną „na ostro”

Już w najbliższą niedzielę, 16 kwietnia, w Rzeszowie odbędzie się II Charytatywny Bieg Na Ostro. Dobra zabawa i smaczne jedzenie gwarantowane. Start o godz. 10 spod parkingu hipermarketu B1.

Bieg o charakterze towarzyskim organizują: Fundacja Tri Sport i Stowarzyszenie Sportowe Swim Tri Rzeszów. Uczestnicy wystartują z parkingu hipermarketu B1 przy ul. Witosa 21 w Rzeszowie. Dzieci do 15 roku. życia będą miały do pokonania dwa dystanse, każdy po ok. 400 metrów. Z kolei bieg główny dla chętnych od 16. roku życia to pięć kilometrów do przebiegnięcia.

– Biegacze po pokonaniu każdej pętli zjadają jednego stripsa KFC lub cebulowego krążka i biegną dalej. Liczy się łączny dystans biegu i jedzenia. Gwarantujemy fajną zabawę, pamiątkowy medal oraz unikalne, robione ręcznie przez dzieci numery startowe – mówi Bogdan Serwiński, organizator.

Chętni mogą zapisać się na wydarzenie za pomocą strony internetowej. Wpisowe wynosi minimum 15 zł. Organizatorzy zachęcają do hojności, bo cel jest szczytny. Dochód z biegu zostanie przekazany dzieciom z rzeszowskiego domu dziecka przy ul. Nizinnej oraz na stypendia sportowe.

– Dzięki hojności biegaczy w roku ubiegłym udało się nam wyremontować dużą łazienkę w Domu Dziecka przy ul. Nizinnej i zorganizować dla 40 uczestników całodniowy wyjazd do parku rozrywki Energylandia w Zatorze – wspominają organizatorzy.