Ruszają Letnie Ogrody Literackie w Rzeszowie

Ruszają Letnie Ogrody Literackie w Rzeszowie

Już w najbliższą niedzielę, 2 lipca rozpoczyna się cykl plenerowych spotkań autorskich w rzeszowskich Ogrodach Bernardyńskich. W programie, m.in. spotkanie z pisarzem Jakubem Małeckim, który ma na swoim koncie powieści takie jak: „Dygot” czy „Rdza”.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Jakubem Małeckim w ramach „Letnich Ogrodów Literackich”. To już kolejna odsłona znanego rzeszowianom cyklu plenerowych spotkań autorskich odbywających się w Ogrodach Bernardyńskich. W niedzielne popołudnia lipca, sierpnia i września 2023 roku ogrody ponownie będą rozbrzmiewać gwarem rozmów o literaturze i sztuce, a Rzeszów odwiedzą znani pisarze i reporterzy, m.in. Jacek Hugo-Bader, Wojciech Tochman, Ryszard Ćwirlej, Cezary Łazarewicz, Joanna Jodełka, a także scenarzystka Ilona Łepkowska.

W niedzielę, 2 lipca w Ogrodach Bernardyńskich będzie można spotkać Jakuba Małeckiego, autora znanych powieści: „Dygot”, „Rdza”, „Horyzont”. Pisarz był nominowany do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” i nagrody im. Stanisława Barańczaka. Magazyn Literacki KSIĄŻKI uznał „Horyzont” Książką Roku 2019.

Jego powieści ukazały się w przekładzie na języki: niemiecki, rosyjski, niderlandzki, fiński, słoweński macedoński. Fragment „Historii podniebnych” znalazł się w nowym podręczniku do języka polskiego dla szkół średnich. Jesienią 2023 roku ukaże się ekranizacja „Święta ognia” w reżyserii Kingi Dębskiej, którą wyprodukowała wytwórnia Opus Film („Ida”, „Zimna wojna”).

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W przypadku deszczu spotkanie odbędzie się w budynku biblioteki przy ul. Sokoła 13. Start o godz. 16.

Fot. Materiały prasowe