Pokaz mody „Kovalowe” na Zamku w Baranowie Sandomierskim

Pokaz mody „Kovalowe” na Zamku w Baranowie Sandomierskim

Z jednej strony zamek, który zachwyca wyjątkową architekturą. Z drugiej – sensualne, plisowane kreacje z kolekcji sióstr Kovalowych. Justyna i Ewelina z Jaty koło Niska coraz śmielej wytyczają modowe trendy, wychodząc ze swoimi projektami poza Podkarpacie, również na Europę. Teraz organizują pokaz mody w zamkowych murach w Baranowie Sandomierskim, podczas którego zaprezentują premierowo dwie kolekcje – “Duo” oraz “Biznesową”. Wydarzenie już w sobotę, 27 maja. Uświetni je m.in. występ śpiewaczki operowej, Izabeli Kopeć.


Moda w najlepszym wydaniu w otoczeniu ujmującej architektury. Tak zapowiada się premiera dwóch najnowszych kolekcji marki odzieżowej “Kovalowe” . Jej właścicielki zadbały o wydarzenie w najdrobniejszych szczegółach. Gwoździem programu będzie oczywiście pokaz mody, ale nie zabraknie też muzyki na żywo w wykonaniu mezzosopranistki Izabeli Kopeć czy degustacji regionalnych przysmaków. – Chcemy połączyć naszą markę modową z wyjątkowym miejscem na mapie Podkarpacia – Zamkiem w Baranowie Sandomierskim – tłumaczą Justyna i Ewelina.

Siła sióstr

W Baranowie Sandomierskim projektantki zaprezentują dwie kolekcje odzieżowe. Pierwsza z nich – “Duo”, to jak przekonują, hołd dla duetów, które wzajemnie się uzupełniają, tworząc silną i nierozerwalną więź. – To także nasza historia, oparta na relacji pełnej miłości, zrozumienia i akceptacji – wyliczają. Podczas pokazu pojawią się więc suknie o różnym fasonie, komplety oraz garnitury w intensywnych kolorach. Nie zabraknie żółci przełamanej czernią, turkusu połączonego z błękitem oraz płomiennych czerwieni. Wszystko okraszone dodatkami w postaci plisów, bufek, frędzli i prześwitów. Europejska premiera kolekcji odbyła się podczas tegorocznej edycji Roma Fashion Week ALTAROMA International Couture, a Ewelina i Justyna znalazły się w gronie kilku Polek, które miały okazję zadebiutować jako projektantki podczas tego wielkiego święta mody. Sam udział w pokazie był dla nich wielką nobilitacją, bo w trakcie ALTAROMA zaistnieli, m.in. Valentino, Fendi czy Elie Saab.

Kolekcja „Duo”. Fot. Ilona Bałon.

Stylizacje w biznesowej odsłonie

Za drugą, premierową kolekcją kryją się ubrania biznesowe. Można się więc spodziewać garniturów, sukienek, żakietów, spodni i koszul. Znając kreatywność sióstr Kovalowych, wszystko to zaskoczy nieoczywistą odsłoną. Będą zestawy idealne na co dzień – do pracy, na kawę z przyjaciółką, spotkania i szkolenia biznesowe.

Wystawa modowych fotografii

W trakcie wydarzenia będzie można obejrzeć wystawę modowych fotografii, które przypominają sesję zrealizowaną dla sióstr Kovalowych w Rzymie, w ramach wydarzenia Roma Fashion Week ALTAROMA. Nie zabraknie też zdjęć wykonanych w zamkowych komnatach, w Baranowie Sandomierskim.

Kiedy?

Pokaz mody najnowszych kolekcji marki odzieżowej “Kovalowe” odbędzie się w sobotę, 27 maja.