Mikołaj na zwyżce. Rozda prezenty małym pacjentom w Rzeszowie!

Mikołaj na zwyżce. Rozda prezenty małym pacjentom w Rzeszowie!

10 grudnia mali pacjenci z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 i Pro Familii w Rzeszowie, otrzymają prezenty od św. Mikołaja. Białobrody uniesie się na zwyżce do szpitalnych okien, aby przekazać upominki dzieciom, które przez osłabiony układ immunologiczny nie mogą kontaktować się z osobami z zewnątrz. Wydarzenie odbędzie się w ramach akcji „Mikołaj na zwyżce”, organizowanej już po raz 4. przez Fundację z Miłości do Życia.

Akcja powstała z inicjatywy Anny Lipskiej i Anny Skiby – działaczek Fundacji z Miłości do Życia. – Sam pomysł zrodził się kilka lat temu i został po raz pierwszy zrealizowany przy pomocy wolontariuszy Collegium Humanum. Dziś uczelnia nadal pomaga – mówi Anna Skiba.

Do 9 grudnia fundacja prowadzi zbiórkę prezentów dla maluchów przebywających w szpitalach. Przydadzą się kredki, kolorowanki, naklejki książeczki, puzzle, gry oraz zabawki. Potrzebne są też chusteczki, pampersy, butelki i smoczki.

Fot. Materiały prasowe

Windą do… dzieci

Akcja rozpocznie się 10 grudnia o godz. 10 w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. O godz. 12.30 szykuje się powtórka w rzeszowskiej Pro Familii.

Pozyskane prezenty – ze szkolnych zbiórek, przedszkoli i osób prywatnych – pakowane będą na zwyżkę, czyli dźwig, który uniesie św. Mikołaja wprost do szpitalnych okien oddziałów dziecięcych. – Dzieci przebywające w szpitalu nie mogą spotkać się z Mikołajem z powodu obostrzeń. Dlatego, podobnie jak rok temu, Święty przyjedzie do nich na zwyżce i zaglądnie w okna – dodaje Anna Skiba.

Jego pomocnicy dostarczą maluchom prezenty, m.in. na: Odział Onkohematologii, Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej czy Pododdział Intensywnej terapii i anestezjologii.  

– Radość dzieci, wzruszenie i moc płonących serc to obraz nie do opisania. To można jedynie poczuć duszą, ciałem i umysłem.  Przekazać słowem – staje się prawie niemożliwe – wyjaśnia kobieta.  

Fot. Adrian Gargaś

Więcej informacji o akcji „Mikołaj na zwyżce” na Facebooku Fundacji z Miłości do Życia.