MET Gala 2024. Czego możemy się spodziewać?

MET Gala 2024. Czego możemy się spodziewać?

MET Gala. Najbardziej prestiżowe wydarzenie modowe na świecie odbędzie się w poniedziałek, 6 maja w nowojorskim Metropolitan Museum of Art. Jak zapowiadają organizatorzy, szykuje się niezapomniany wieczór poświęconym nie tylko modzie, ale też refleksji nad przemijaniem czasu i trwałością piękna. Oczekiwania zaproszonych gości są zdecydowanie wysokie, zwłaszcza po zeszłorocznym hołdzie dla legendarnego Karla Lagerfelda, niemieckiego projektanta mody i fotografa.W jakich stylizacjach zobaczymy znanych celebrytów? I wreszcie – jaki jest motyw przewodni tegorocznej MET Gali? Szczegóły w tekście poniżej!

Tegoroczna MET Gala uhonoruje śpiące królewny. Motyw przewodni imprezy to Sleeping Beauties: Reawakening Fashion. Najlepiej ubrani goście znajdą swój sposób, aby zinterpretować dziełanawiązujące do delikatności, podróży w czasie i przestrzeni. Najbardziej kreatywni projektanci i celebryci z całego świata zainspirują się, m.in. opowiadaniem „The Garden of Time” autorstwa J.G. Ballarda. 

Kto poprowadzi MET Galę?

Gospodynią wydarzenie od lat jest Anna Wintour – redaktor naczelna amerykańskiego Vogue’a. Towarzyszyć jej będą niezrównani artyści i ikony show-biznesu. Na czele tegorocznej listy zaproszonych gości stoi wszechstronna artystka i ikona młodego pokolenia, Zendaya. Jej unikatowy styl i charyzma sprawiają, że jest uznawana za niekwestionowaną królową czerwonego dywanu. Obok niej, pojawi się jak co roku, Jennifer Lopez – najpopularniejsza latynoska na świecie, dla której czas zatrzymał się w miejscu. Jej obecność zawsze wywołuje poruszenie z powodu stylizacji, które przykuwają uwagę, niekiedy nawet szokują światowe media. Na wydarzeniu nie zabraknie również Bad Bunny’ego – latynoamerykańskiego muzyka, który podbija serca fanów nie tylko swoją muzyką, ale również niekonwencjonalnym podejściem do mody i wyrazistym stylem. Na liście gości nie mogło oczywiście zabraknąć Chrisa Hemswortha. Aktor od lat zachwyca fanów na całym świecie niezrównanymi występami na czerwonym dywanie.

Zendaya. Fot. Instagram/@vogueindia

Gdzie można obejrzeć największe modowe wydarzenie?

Fani mody, kultury i sztuki nie mogą przegapić MET Gali. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na platformach  streamingowych magazynu. Więcej informacji na vouge.pl

MET Gala – modowe Oscary rozdawane od 29 lat

MET Gala, skrót od Metropolitan Museum of Art Costume Institiute Gala, to coroczna gala zbierania datków na rzecz instytutu Kostiumów Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Oznacza to otwarcie corocznej wystawy Instytutu Kostiumów, a od gości oczekuje się wyboru ubioru pasującego do tematyki wystawy. MET Gala znana jest z ekskluzywnej listy gości, ekstrawaganckich strojów i celebrytów ze świata mody, filmu, muzyki i sztuki. 

Jennifer Lopez. Fot. Instagram/@harpersbazaarus
Doja Cat. Fot. Instagram/@harpersbazaarus
Robert Pattinson i Suki Waterhouse. Fot. Instagram/@harpersbazaarus
Kendall Jenner. Fot. Instagram/@inthestyle
Bad Bunny. Fot. Instagram/@justjared