Łazienka 2024 według Pinterest

Łazienka 2024 według Pinterest

Jaki kolor będzie kolorem roku 2024? Jak urządzić wnętrze, aby było modne i ponadczasowe? Przewidywania dotyczące nadchodzących trendów zaprzątają głowy osób planujących wnętrzarskie metamorfozy w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. Okazuje się, że moda aranżacyjna nie omija również łazienek. Dziś przyglądamy się kierunkom typowanym przez platformę Pinterest.

Prognozowanie trendów wnętrzarskich na 2024 roku to gorący temat ostatnich miesięcy. Przewidywania mają wiele wspólnych obszarów, w których plasują się tzw. pewniaki, czyli style oraz zestawienia warte uwagi w trakcie planowaniu wnętrz modnych i ponadczasowych. Wśród proponowanych rozwiązań wyróżniają się te typowane przez portal społecznościowy Pinterest. Znajdziemy wśród nich również takie, które będą świetną inspiracją dla wystroju łazienek. Warto na nie zwrócić uwagę oraz zestawić z tym, co ma nam do zaoferowania rynek.

Hot Metals – błyszczymy inaczej

Metale – w połysku bądź macie – są obecne w trendach wnętrzarskich już od kilku lat. W 2023 roku zyskały jednak nową siłę, stając się mocną częścią aranżacji o różnej stylistyce. W łazienkach uwagę zwracały elementy w barwach złota bądź miedzi, a także subtelnych żyłkowań okładzin ściennych i podłogowych. W najbliższych miesiącach do głosu dojdą odcienie stalowoszare – srebro oraz chrom. To barwy, które wracają do wnętrz po dłuższym okresie niełaski, wpasowując się w dowolną kolorystykę oraz nadając wnętrzu nowoczesny, z lekka kosmiczny i futurystyczny klimat.

Hot Metals w łazience pojawi się głównie w elementach takich jak: baterie, przyciski spłukujące czy ramy luster. Znajdziemy go również w mniej oczywistych miejscach, czyli na profilach kabin prysznicowych, pokryciach ścian bądź elementach mebli.

-Decydując się na remont łazienki w 2024 roku, warto dokładnie przemyśleć decyzje dotyczące poszczególnych komponentów wyposażenia. Przyciski spłukujące, odwodnienie prysznicowe czy inne akcenty armatury w spójnej kolorystyce, to klucz do udanej i dopracowanej realizacji projektu. Chrom bądź srebro – szczególnie w wariancie „połysk” – to wybór, który będzie pasował do niemal każdej stylistyki. Jest ponadczasowy, uniwersalny i wdzięczny – radzi Joanna Karolczak, ekspertka marki TECE.

Tropic – podkręcamy temperaturę

Inspiracje tropikami rozkręcają się w trendach wnętrzarskich od kliku lat, oscylując pomiędzy zieloną energią i bogactwem motywów „urban jungle” oraz wysmakowanymi kompozycjami zieleni, naturalnych materiałów i owocowych smaków w stylistyce bliskiej naturze czy boho. Jedno jest pewne – tropikalne akcenty będą pojawiać się w każdym pomieszczeniu, a to oznacza, że nie ominą również naszych łazienek.

Łazienka w stylistyce tropic jest bliska egzotycznej naturze. Zaczyna się od kolorów i wzorów. Rządzić będą tu zielone/ różowe szkliwione bądź matowe płytki oraz okładziny ścienne, układane w rozmaite wzory. Soczyste barwy to też świetny wybór na dodatki, takie jak fronty mebli, uchwyty czy tekstylia. Wyrazistym kolorem można pomalować również sufit.

Trend tropic w łazience to również idealna koncepcja dla tych, którzy kochają roślinne motywy i naturalne materiały. Pamiętając o naczelnej zasadzie spójności oraz umiaru, warto umieścić je na pojedynczych elementach wyposażenia bądź w wybranych strefach, np. tylko na kafelkach w strefie prysznicowej, zestawionych ze stonowaną bazą w pozostałych obszarach pomieszczenia.

-Naturalne materiały to surowce w swoim oryginalnym wydaniu – ciekawą propozycją jest np. wybór przycisku spłukującego, którego osłona wykonana jest z drewna, i zestawienie go z elementami wyposażenia o podobnym motywie. W tym trendzie idealnie odnajdą się również naturalne, egzotyczne rośliny, które dobrze czują się w wilgotnym klimacie – podpowiada Joanna Karolczak.

Rest Stops – odpoczywamy

Ostatnie miesiące pokazują, jak wielkie znaczenie zaczyna mieć w obszarach aranżacji (i nie tylko) kwestia prawidłowego odpoczynku. Możliwość relaksu i wyciszenia stała się naszym priorytetem w codziennych czynnościach, a to już teraz bardzo mocno przekłada się na aspekt wykończenia oraz wystroju wnętrz. Stonowana i przytulna kolorystyka, proste formy, oszczędność w dekoracjach, kojące tekstylia, miękkie meble i funkcjonalne sprzęty – to kluczowe już elementy otoczenia, które pozwala nam złapać oddech.

Zadbajmy o to również w łazience – pomieszczeniu, w którym zaczynamy i kończymy każdy dzień. Urządzając łazienkę warto skupić się przede wszystkim na tym, by w wygodny dla nas sposób zaspokajała potrzeby funkcjonalne i urządzić ją tak, by spełniała je przez długie lata.

-Prosta, ale w pełni użytkowa ceramika oraz armatura, ergonomiczna strefa prysznicowa, optymalne rozmieszczenie umywalek i toalet, łatwość utrzymania w czystości to podstawa, wokół której możemy zbudować styl naszej łazienki – taki, który pozwoli nam odpocząć zarówno fizycznie, jak i wizualnie – kwituje specjalistka.

Urządzenie łazienki w trendzie Rest Stops nie różni się od zasad, które definiują ten trend w innych pomieszczeniach. Stonowana, ale ciepła i przytulna kolorystyka, naturalne materiały, klimatyczne, odpowiednio rozmieszczone światło, miękkie tekstylia i przyjemne w odbiorze dodatki, czyli: naturalne rośliny, świece i zapachy oraz to wszystko, co pomaga odpocząć – „grają tu pierwsze skrzypce”.

Źródło: Newseria Lifestyle