Japonia w Rzeszowie, czyli spotkanie z Piotrem Milewskim!

Japonia w Rzeszowie, czyli spotkanie z Piotrem Milewskim!

Był nauczycielem akademickim, lektorem podręcznika do nauki języka polskiego w Tokio, handlowcem w japońskim przedsiębiorstwie, a nawet Świętym Mikołajem podczas targu bożonarodzeniowego w Sapporo. Podróżował po Europie, Ameryce Północnej, Afryce, ale nade wszystko ukochał Azję. Dlatego w większości swoich bestsellerowych książek podróżniczych porusza tematykę Wschodu. Za swoją twórczość trzykrotnie zdobył Nagrodę Magellana Magazynu Literackiego „Książki”. Piotra Milewskiego, znanego pisarza i dziennikarza, będzie można spotkać już jutro, 19 października, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie przy ul. Budziwojskiej 194. Start o godz. 18. Wstęp wolny.

Czym różni się praca w przedsiębiorstwie japońskim od europejskiego? Między innymi tym, że przesiaduje się długie godziny w biurze, codziennie tworzy się szczegółowe raporty i bierze czynny udział w naradach, słuchając przy tym bezgranicznie szefa. Nosi się również obowiązujący wszystkich strój pracowniczy… Życie zawodowo-społeczne w Japonii to także wieczory spędzane z kolegami z pracy oraz weekendy w towarzystwie Prezesa. Czym jeszcze? O tym, opowie Piotr Milewski – dziennikarz oraz autor popularnej książki „Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji”, który przyjeżdża do stolicy Podkarpacia 19 października, aby spotkać się ze swoimi czytelnikami w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Budziwojskiej 194 (Filia nr 5). Spotkanie zaplanowano na godz. 18, ale obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem: 17 866 94 67 lub adresem mailowym: filia-5@wimbp.rzeszow.pl.

Japońskie opowieści w Rzeszowie

Nie zabraknie opowieści prosto ze wspomnianej wcześniej książki „Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji”. Tworzą ją zapisy z pięciu lat prawdziwych doświadczeń autora, który w dowcipny sposób zabiera czytelników w podróż poprzez kolejne etapy swojej kariery w Japonii. Od momentu zatrudnienia w firmie K., poprzez korporacyjną codzienność, aż do odejścia z przedsiębiorstwa. Niewykluczone, że będzie też nieco o faktach z innych publikacji, bo Milewski ma na swoim koncie również: „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” i „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”. Jest także współautorem książek-antologii pt. „Hokkaido – Japonia bez gejsz i samurajów” oraz „Wyspa. Opowieści podróżne”.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja Koi Koi popularyzująca kulturę japońską na Podkarpaciu.

Fot. Materiały prasowe

*******************

Piotr Milewski. Pisarz, fotografik, wędrowiec. Urodził się w 1975 roku w Chełmie, wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii i Otaru. Mieszkał w Monachium, Sapporo i Tokio. Dziewięć lat spędził w Japonii. Debiutował w 2000 roku wierszem na łamach Magazynu Literacko-Publicystycznego Młodych Iskra. Pisze po polsku, angielsku i japońsku. Publikuje teksty i zdjęcia m.in. w: National Geographic Traveler, Magazynie Kontynenty, Magazynie USTA, Gazecie Polskiej w Japonii oraz japońskich Mainichi Weekly czy Hokkaido Shimbun.