32. Finał WOŚP w Rzeszowie. Zagrają dla dzieci i dorosłych!

32. Finał WOŚP w Rzeszowie. Zagrają dla dzieci i dorosłych!

Przed nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zaplanowano na niedzielę, 28 stycznia. Tym razem WOŚP zagra nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych z chorobami płuc. Impreza rozpocznie się korowodem wolontariuszy, którzy o godz. 14 wyruszą spod okrągłej kładki dla pieszych im. WOŚP przy ul. Grunwaldzkiej w stronę Rynku, gdzie odbędą się tradycyjnie koncerty. W tym roku na scenie wystąpią, m.in. Pejdżer, Black Job, Kasia Popowska i Damian Ukeje.

W niedzielę, 28 stycznia w Rzeszowie odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystko po to, aby wesprzeć zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Przed oficjalnym rozpoczęciem finału, czyli o godz. 14, ruszy barwny korowód wolontariuszy, którzy spod okrągłej kładki dla pieszych przy ul. Grunwaldzkiej, udadzą się na Rynek. Towarzyszyć im będzie, m.in. Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji.

Atrakcje dla mieszkańców

W godz. 14 – 18, na ul. Słowackiego oraz ul. Matejki pojawią się wozy bojowe 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. To niezwykła okazja dla mieszkańców, zwłaszcza najmłodszych, aby z bliska zobaczyć wojskowy sprzęt, a przy okazji dowiedzieć się więcej o pracy żołnierzy.

W międzyczasie na scenie przygotowanej na Rynku artyści będą koncertować dla roztańczonej, rzeszowskiej publiczności. W tym roku zagrają i zaśpiewają: Billy Goats, Black Job, Bimbronauci, Pejdżer, a także Damian Ukeje i Kasia Popowska.

Rzeszów pomaga

Całe wydarzenie ma charakter charytatywny, a zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu medycznego do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc u pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. To piękna okazja, aby nie tylko dobrze się bawić, ale również czynnie przyczynić się do poprawy opieki zdrowotnej w regionie.

Rzeszowskie Sztaby WOŚP, działające w mieście, podczas ostatniego, 31. Finału WOŚP, zebrały łączną sumę 368 167,62 złotych, która została przeznaczona na zakup sprzętu medycznego, pomocnego w walce z sepsą! 

32. Finał WOŚP w Rzeszowie [Program:]

Koncerty:

15:00 – Billy Goats
16:00 – Black Job
17:00 – Pejdżer
18:00 – Bimbronauci
19:00 – Ukeje
20:15 – Kasia Popowska

Atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych:

 • Korowód wolontariuszy – start o godz. 14 spod kładki im. WOŚP. Towarzyszyć im będzie 21. Brygada Strzelców Podhalańskich, Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji, Rzeszowski Klub Morsów Sopelek i przedstawiciele Związku Kynologicznego w Polsce.
 • 14:00 – 17:00 Pokaz wozów bojowych i pożarniczych (ul. Słowackiego)
 • 14:00 – 17:00 Przejażdżka zabytkowym autobusem Jelcz PR110U #442 z MPK Rzeszów
 • 14:00 – 18:00 Warsztaty tematyczne dla dzieci i młodzieży (RDK)
 • Żużlowcy Texom Stal Rzeszów
 • Podkarpackie Centrum Ratownictwa Medycznego
 • Związek Kynologiczny w Polsce oddział Rzeszów
 • Konna Straż Ochrony i Tradycji
 • Rzeszowski Klub Morsów Sopelek
 • Steel Roses MC Rzeszów
 • Pracownia Minecraft i Druku 3D (Centrum Młodzieży w Rzeszowie)
 • 15:00 – 20:00 – Warkoczykarnia w Piwnicach Rzeszowskich
 • Łazik marsjański, Bolid Formuły 1 oraz inne atrakcje (Koła Naukowe z Politechniki Rzeszowskiej) w Piwnicach Rzeszowskich