30 kobiet zatańczyło bachatę przy Uniwersytecie Rzeszowskim [Video]

Kobiety na Podkarpaciu mają taniec we krwi. Udowodniła to ostatnio Karola Gorlicki-Bieńko, tancerka i instruktorka bachaty w Rzeszowie. Pod patronatem Joanny Wilk, założycielki Tanecznego Rzeszowa, zorganizowała w stolicy Podkarpacia Clavaito Bachata Challenge. W ramach tanecznego projektu 30 kobiet zatańczyło bachatę przy Uniwersytecie Rzeszowskim.

Clavaito Bachata Challenge stworzyła jedna z najwybitniejszych tancerek i choreografek w Hiszpanii, Alba Sanchez. – Miałam zaszczyt nauczyć się tej choreografii bezpośrednio od niej i później przekazać ją moim dziewczynom – tłumaczy instruktorka Karola Gorlicki-Bieńko, po czym dodaje: – W styczniu tego roku rozpoczęłam współpracę z Tanecznym Rzeszowem i jego założycielką Joanną Wilk. Miałyśmy jeden wspólny cel – rozwijać bachatę w Rzeszowie i sprawić, aby odmieniła życie jak największej liczbie osób.

Roztańczony Uniwersytet

W podkarpackim Clavaito Bachata Challenge wzięło udział 30 kobiet, które na naukę ponad minutowej choreografii miały niecałe 6 godzin.  – To niełatwe zadanie nauczyć się tak trudnej choreografii, w tak krótkim czasie, ale dziewczyny poradziły sobie świetnie – dodaje z dumą ekspertka, która tańczy bachatę od 7 lat. Razem z mężem prowadzi też warsztaty w innych miastach Polski czy podczas festiwali na Bliskim Wschodzie i w Europie.

-Każdy taki projekt, oprócz wspólnie spędzonego czasu na sali, koronujemy pamiątkowymi nagraniami. Mamy nadzieję, że te będą cieszyć oczy widzów i przyciągać jeszcze więcej kobiet, które chcą zacząć przygodę z tańcem – tłumaczy Karola. Nagranie zrealizowane przy Uniwersytecie Rzeszowskim w szybkim tempie zdobywa uznanie wśród internautów. Jego autorem jest Maciej Potępa, videographer z Krakowa.

Zarażają tańcem

Karola znana wszystkim jako Karrie, przekonuje, że takie projekty powstają spontanicznie. -Wszystko zaczyna się w momencie, gdy usłyszę piosenkę, która mnie porwie – dosłownie i w przenośni. Później kilka tygodni pracy i wszystko gotowe, aby spotkać się na sali. Kobieta tłumaczy również, że nie chodzi tu głównie o stworzenie perfekcyjnej choreografii, ale o zarażenie kobiet pasją do tańca, który ma im pomóc przełamywać fobie i słabości. – Dzięki niemu, kobiety pracują nad swoim ciałem, pewnością siebie i swoich ruchów. Chcę dać im przestrzeń do ekspresji i odskoczni od codziennych trosk – podsumowuje.

Projektów co nie miara!

Clavaito Bachata Challenge to nie jedyny projekt Karoli. Nieco wcześniej powstało SIN FIN, gdzie do emocjonalnego kawałka Romeo Santosa i Justina Timberlake’a zatańczyło 20 kobiet, emanujących pasją, kobiecością i seksapilem. Nagranie obejrzało przeszło 60 tys. internautów na Instagramie i Facebooku. Z kolei w lipcu swoją premierę miał EL VILLANO CHALLENGE – układ w parach. Na jego efekt końcowy trzeba jeszcze chwilę poczekać. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, video pojawi się w sieci końcem sierpnia.